امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45126
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 82
«حیان سلیمان»، معاون وزیر اقتصاد و پژوهشگر امور استراتژیک سوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، تاکید ...

«حیان سلیمان»، معاون وزیر اقتصاد و پژوهشگر امور استراتژیک سوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، تاکید کرد: اگر در گذشته احتمال وقوع حمله نظامی آمریکا به سوریه 60 درصد بود، هم‌ اکنون این احتمال به 32 درصد کاهش یافته است.

حیان سلیمان گفت: با وجود اینکه «باراک اوباما»، رئیس‌ جمهوری یکی از کشورهای بزرگ جهان است، اما رفتاری ناهماهنگ با این منصب خود دارد و در حقیقت بعضی از قدرت‌های تاثیرگذار همچون لابی صهیونیست، دیگر قدرت‌های نظامی و سران  نفت و گاز در منطقه، چنین تصمیماتی را به او دیکته می‌کنند.

وی افزود: از سوی دیگر ما می‌بینیم که کشور بزرگی همانند روسیه نقش خود را به عنوان یک قدرت سیاسی به خوبی اجرا کرده و معتقد است که گفت‌وگو و راه حل مسالمت‌آمیز، گزینه مناسبی برای حل و فصل مسائل بین‌المللی و جریانات خاورمیانه، به ویژه بحران سوریه است.

این مقام سوری در ادامه خاطر نشان کرد: اهدافی که اوباما و گروه کشورهای همراه او می‌خواهند از راه جنگ به آن دست‌یابند، همان‌طور که پوتین تاکید کرد، از راه ‌حل مسالمت‌آمیز نیز محقق خواهد شد و ما هم ‌اکنون به دور از گزینه نظامی، نیاز شدیدی به اینگونه سیاست‌های مسالمت آمیز داریم.

در این‌باره حیان سلیمان در گفت‌و‌گویی ویژه با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ادامه داد: با اینکه احتمال وقوع حمله نظامی آمریکا به سوریه کاهش یافته است، با این حال و به ویژه پس از برگزاری اجلاس گروه بیست، نمی‌توان نسبت به آمریکا اطمینان خاطر داشت.

سلیمان با اشاره به اینکه اگر این حمله رخ دهد، سوریه پاسخی فوری و متناسب با شدت این حمله نظامی خواهد داشت، تاکید کرد: کشورها و گروه‌هایی که از این حمله نظامی حمایت می‌کنند، شامل این عکس العمل بوده و آنها را نیز مورد هدف قرار خواهند گرفت.

این مقام سوری با اشاره به اینکه سوریه از خود در قبال این حمله نظامی، دفاع خواهد کرد و با تروریسم، در هر مکانی مبارزه می‌کند، تاکید کرد که سوریه به عنوان بخشی از محور مقاومت و مهم‌ترین حامی و پشتیبان آن، در این جنگ تنها نخواهد بود و در کنار خود، هم پیمانانی چون روسیه، ایران و حزب‌الله لبنان را خواهد داشت.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها