امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۵:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45130
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 144
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از آی تی وی نیوز، جان کری وزیر خارجه آمریکا که از فرانسه به انگلیس رفته است در بدو ورود ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از آی تی وی نیوز، جان کری وزیر خارجه آمریکا که از فرانسه به انگلیس رفته است در بدو ورود خود به لندن در پاسخ به سوالی راجع به اینکه بشار اسد ادعای استفاده از سلاح شیمیایی را رد کرده است گفت: «شواهد خودشان حرف می‌زنند».

بشار اسد روز یک شنبه در گفت‌وگو با شبکه سی بی اس آمریکا در دمشق اعلام کرد که مسئولیت استفاده از سلاح‌های شیمیایی در غوطه شرقی را نمی‌پذیرد.

رئیس‌جمهور سوریه تاکید کرد که ادله مربوط به استفاده از سلاح‌های شیمیایی در الغوطه شرقی، ادله محکمی نیست. بشار اسد تاکید کرد: در صورت وقوع حمله به سوریه متحدان سوریه واکنش نشان خواهند داد.

وی ادامه داد: حمله به سوریه هدف قرار دادن نیروهای سوریه برای ایجاد تغییر و توازن قواست.

وزیر خارجه آمریکا برای جلب حمایت کشورهای مختلف هم اکنون در اروپا به سر می‌برد.

وی پیش از سفر به انگلیس در فرانسه با وزرای خارجه چند کشور عضو اتحادیه عرب و همچنین لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه دیدار و گفتگو کرد.

وی در پاریس گفت: بیشتر اعضای سنا و مجلس نمایندگان آمریکا هنوز درباره این مساله تصمیم نگرفته‌اند و مردد هستند.

جان کری تاکید کرد که پیش بینی درباره مخالفت‌ها در کنگره هنوز زود است و چندان دقیق نیست.

وی افزود: انتشار ویدئوهای تازه از سوی کاخ سفید نشان می‌دهد که دولت بشار اسد در حمله شیمیایی روز 21 اوت در اطراف دمشق دست داشته است و ما تاکید می‌کنیم که نیروهای دولت مبادرت به انجام آن کرده‌اند.

کری مدعی شد که استفاده از سلاح شیمیایی توسط بشار اسد اسفناک و عبور از خط قرمز جامعه جهانی است. وی همچنین گفت که تصمیم کشورهای مختلف برای حمایت از حمله نظامی علیه سوریه طی 24 ساعت آینده اعلام می‌شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار