امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۱:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45131
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 194
آیدمیر گولر عضو کمیته مرکزی حزب کمونیست ترکیه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آنکارا،درباره مواضع دولت اردوغان ...

آیدمیر گولر عضو کمیته مرکزی حزب کمونیست ترکیه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آنکارا،درباره مواضع دولت اردوغان در قبال بحران سوریه و تهدیدات آمریکا در زمینه حمله به سوریه به اظهار داشت: اردوغان و حزب حاکم عدالت و توسعه با هدف ماندن در مسند قدرت سردمدار ائتلاف جنگ علیه سوریه شده است.

گولر با تاکید بر اینکه حتی یک دلیل مستند و قانع کننده درباره استفاده از سلاح شیمیایی توسط دولت دمشق وجود ندارد، خاطرنشان کرد: اردوغان برای بقای خود در پی جنگ با سوریه است.
وی با هشدار درباره عواقب ورود ترکیه به جنگ با سوریه تصریح کرد: راهکار بهتری نیز وجود دارد و آن سرنگون کردن دولت اردوغان و حزب عدالت و توسعه است.

امپریالیست‌ها سلاح شیمیایی را  بهانه کرده‌اند

گولر تصریح کرد: تهدیدات امپریالیست ها علیه سوریه با بحث استفاده از سلاح‌های شیمیایی بالا گرفت. به عبارت بهتر امپریالیست ها با هدف تشدید محاصره مردم سوریه سلاح‌های شیمیایی را بهانه کردند. این در حالی است که حتی یک دلیل برای اثبات استفاده از این سلاح ها از سوی دولت دمشق وجود ندارد. 
عضو کمیته مرکزی حزب کمونیست ترکیه گفت: متهم ساختن دولت دمشق به استفاده از سلاح های شیمیایی در حالی که علیه تروریست های می جنگد و در حالی که برتری نظامی دارد، آن هم در منطقه ای که سربازان سوری حضور دارند، به هیچ وجه باورکردنی نیست.

دولت اردوغان سردمدار جنگ افروزان

گولر درباره تلاش اردوغان برای افروختن آتش جنگ در منطقه علیه سوریه نیز گفت: مهمترین دلیل راه انداختن این همه سروصدا از سوی دولت اردوغان علیه سوریه این است که دولت وی خود مجرم جنگی است.
وی افزود: وقتی ملت سوریه از این جنگ فارغ شدند، این بار جرائم دولت اردوغان و سایرین مطرح خواهد شد. لذا اردوغان و داوداوغلو در حد مرگ از این امر در هراسند.

عضو کمیته مرکزی حزب کمونیست ترکیه گجفت: دلیل دوم هم حفظ مسند قدرت در داخل ترکیه است. برای لاپوشانی بحران های اقتصادی و سیاسی در ترکیه که در راه است بهترین کار ورود به یک جنگ در خارج است.
وی افزود: ما در این زمینه به حزب حاکم عدالت و توسعه هشدار می دهیم که مواظب رفتار خود در زمینه ورود به جنگ با سوریه که این روزها مرتب بر سر زبانشان است، باشند. اگر بخواهند در این راستا گامی بردارند، حساب آن را به شدت پس خواهند داد، به طوری که حتی روزهای تظاهرات پارک گزی برای حزب حاکم روزهایی باشد که حسرت آن را بخورند.

مردم سوریه توسط سلفی‌ها قتل عام می شوند

گولر با تاکید بر اطلاع از مواضع مردم ترکیه در قبال تحولات سوریه نیز تصریح کرد: مردم ترکیه متوجه این مطلب خواهند بود که هر روز در سوریه مردم بیگناه و میهن پرست توسط گروه های سلفی به ظاهر مسلمان قتل عام می شوند و لذا حتی یک گلوله به سوی برادران سوری خود شلیک نخواهند کرد. زیرا مردم ترکیه گزینه بهتری پیش رو دارند و آن سرنگون کردن دولت اردوغان و بیرون کردن آمریکا از ترکیه و منطقه و در آغوش گرفتن مجدد ملت های همسایه است.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها