امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۰۸:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4514
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۵۳
تعداد بازدید: 140
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اهواز، مهدی چمران در همایش رئیس جمهور هفتم انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اهواز، مهدی چمران در همایش رئیس جمهور هفتم انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران در آمفی تئا‌تر شهید مطهری دانشکده علوم این دانشگاه اظهار کرد: در مورد ریاست جمهوری نه با کسی ائتلاف کرده‌ام نه در این مورد با کسی حرفی زده‌ام.

وی با بیان اینکه با دانشگاه ارتباط داشته‌ام و کار صنعتی انجام داده‌ام افزود: با این حال مباحث فرهنگی را فراموش نمی‌کنم.

* ضرورت تدوین 2 برنامه اقتصادی

رئیس شورای شهر تهران ریشه خیلی از مسائل اقتصادی فرهنگی دانست و افزود: یکی از کارهای اقتصادی عدم اسراف است که یک ریشه فرهنگی اعتقادی دارد.

وی تصریح کرد: باید دو برنامه اقتصادی تدوین کرد که یکی کوتاه مدت و دیگری میان مدت است، زیرا برنامه بلند مدت که‌‌ همان سند چشم‌انداز بوده پیش از این تدوین و ابلاغ شده است.

چمران خاطرنشان کرد: در برنامه کوتاه مدت باید اقتصاد خود را تثبیت کنیم، باید برنامه‌های تصویب شده را با روش‌های جدید عملی کنیم.

وی در ادامه به سوابق علمی و اختراعات انجام خود به کمک شهید چمران اشاره کرد و افزود: اولین زیر دریایی چریکی یکی از اختراعاتی که به کمک شهید چمران در سوسنگرد ساخته‌ایم.

رئیس شورای عالی استان‌ها با بیان این مطلب که جوانان زیادی که کارآمد، متعهد و تحصیل کرده هستند در کشور وجود دارند، افزود: باید از توان این‌ها برای ساختن کشور استفاده کرد.

وی با بیان اینکه با صنعت آشنایی دارم، گفت: معتقدم که باید خودکفایی خود بر اساس کشاورزی تعریف کنیم و در این راستا گام برداریم.

* رد ائتلاف با شهردار تهران

چمران اضافه کرد: اگر این کار را انجام دهیم روستاییان به شهر‌ها مهاجرت نمی‌کنند و اگر دشمن هم تحریم اقتصادی کرد، خودکفا هستیم و می‌توانیم نیازهای خود را برطرف کنیم.

وی تاکید کرد: باید با قدرت، صلابت و اتحاد و انسجام ملی در مقابل دشمن بایستیم تا پیروز شویم که قطعا با این ایستادگی پیروز خواهیم شد.

رئیس شورای عالی استان‌ها با رد ائتلافش با محمدباقر قالیباف، شهردار تهران در انتخابات ریاست جمهوری گفت: با کسی ائتلاف نکرده‌ام و این در حالی است که هنوز به طور رسمی نامزدی خود را در انتخابات ریاست جمهوری اعلام نکرده‌ام.

* حماسه اقتصادی با بخشنامه محقق نمی‌شود

وی اضافه کرد: تأثیر یک انتخاب گسترده به حماسه می‌انجامد و ما می‌توانیم در سیاست داخلی، خارجی و نگرش دنیا تأثیرگذار باشیم.

این مقام مسئول، برگزاری پرشور انتخابات را مهم دانست و گفت: حضور گسترده و پرشور مردم می‌تواند در چانه زدن‌های بین‌المللی در مجامع بین‌المللی تأثیرگذار باشد.

رئیس شورای عالی استان‌ها در ادامه به حماسه اقتصادی اشاره کرد و گفت: حماسه اقتصادی نیز باید با حضور همه مردم شکل بگیرد در غیر این‌‌صورت حماسه نمی‌شود و این در حالی است که حماسه اقتصادی تنها به بخشنامه معطوف نیست.

چمران در ادامه در خصوص برنامه‌های سیاسی و بین‌المللی دولت آینده نیز خاطرنشان کرد: در حال حاضر مشخص است که در دنیا چه جایگاهی داریم و چه باید بکنیم؛ برای عبور از تحریم‌ها باید با قدرت، صلابت، اتحاد و انسجام ملی و درونی در مقابل دشمنان بایستیم و پیروز خواهیم شد.

همرزم شهید مصطفی چمران تصریح کرد: عضویت در شورا را بیشتر از ریاست جمهوری دوست دارم زیرا این جایگاه، جایگاه خدمت به خلق خداست.

* نگران وضعیت شورا‌ها هستم

وی عنوان کرد: واقعاً نگران وضعیت شورا‌ها هستم چون 14 سال از عمر شورا‌ها می‌گذرد و کارهایی را باید برای آن انجام داد.

رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: خدمت در شورا‌ها اگر چه جایگاهش پایین‌تر از ریاست جمهوری است اما خدمت صادقانه به مردم است.

چمران اضافه کرد: قصد ندارم تا زمان نام نویسی کاندیدا‌ها حضور خود را به عنوان نامزد در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کنم و در چند ماه گذشته نیز نه با کسی برای حضور انتخابات صحبت و نه با کسی ائتلاف کرده‌ام.

وی در پاسخ به سوال دانشجویی که پرسیده بود اگر شما داوطلب ریاست جمهوری شوید ممکن است به نفع کسی کنار بروید، افزود: معلوم نیست و این تصمیم را باید در زمان خودش گرفت.

رئیس شورای شهر تهران بیان کرد: برای کسب قدرت به میدان نمی‌آیم زیرا در زمانی احمدی‌نژاد، رئیس جمهور شد می‌توانستم به قدرت دست یابم ولی برای خدمت به مردم از همه چیز گذشتم.

وی با بیان اینکه افتخار می‌کنم که جاروکش شهر و مردم هستم، گفت: دوستان دیگری هم برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری اعلام آمادگی کرده‌اند نیز در پی کسب قدرت نیستند.
انتهای پیام/72010/غ40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها