امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۷:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45157
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۰
تعداد بازدید: 86
ابراهیم سحرخیز، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، با اشاره به پروژه مهر و بازگشایی ...

ابراهیم سحرخیز، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، با اشاره به پروژه مهر و بازگشایی مدارس، اظهارداشت: مانند هرسال پروژه مهر از ثبت‌نام دانش‌آموزان آغاز شد و پس از ثبت‌نام‌ها و در مردادماه ساماندهی نیروی انسانی را داشتیم.

وی افزود: ساماندهی یعنی توزیع نیروی‌انسانی بین مدارس در جنس، رشته‌ها و مواد درسی مختلف و هم‌زمان با نیروی‌انسانی در مردادماه فرصت مغتنمی بود برای مدیران مدارس که اگر پولی در بساط دارند، تعمیراتی انجام دهند؛ هم‌زمان بسیج سازندگی هم در زیباسازی مدارس مشارکت داشته است که تعمیر میز و نیمکت‌های شکسته، شعارنویسی روی دیوار مدارس و رنگ‌آمیزی کلاس‌های درس از دیگر برنامه‌های انجام شده است.

*آموزش کتب جدیدالتألیف به معلمان

سحرخیز به برگزاری کلاس‌های آموزشی برای معلمان اشاره و خاطرنشان کرد: در تابستان و از اواخر مردادماه بحث آموزش نیروی‌انسانی دنبال شد و معلمانی که تدریس کتاب‌های جدید را در سال تحصیلی آینده دارند، باید آموزش‌های لازم را سپری کنند که این آموزش‌ها در حال انجام است؛ پیش از این آموزش‌ها نیز مدرسانی به تهران آمدند و آموزش کتب جدیدالتألیف را سپری کردند و به شهرستانها بازگشته و دبیران و معلمان را آموزش دادند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، تأکید کرد: کتابهای جدید تا 15 شهریور در اختیار استانها و مدارس قرار گرفت و مابقی کتابها هم مانند زمان‌بندی خودش توزیع شده است؛ تدبیرهایی اندیشیده شده که تمام دانش‌آموزان تکلیف خود را در روز اول مهر بدانند تا چه کتابهایی را با خود در مدرسه همراه داشته باشند.

*ارائه برنامه هفتگی مدارس به دانش‌آموزان

وی ادامه داد: از مدیران مدارس خواستیم تا 15 و نهایت 20 شهریورماه برنامه هفتگی خود را تنظیم شده داشته باشند و در اختیار دانش‌آموزان و اولیا قرار دهند تا در روز اول مهر که به مدرسه مراجعه می‌کنند، پس از اتمام سخنرانی و صبحگاه بدانند اگر درس ریاضی دارند، کتاب ریاضی را همراه داشته باشد تا معلم درس را شروع کند.

*سخنرانی رئیس‌جمهور یا معاون اول در روز اول مهر

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا در روز بازگشایی مدارس رئیس‌جمهور در مراسم اول مهر حضور خواهد داشت؟»، گفت: نمیدانم آقای رئیس‌جمهور در روز بازگشایی مدارس در ایران هستند یا در سفر سازمان ملل خواهند بود؛ این موضوع را باید روابط‌ عمومی وزارت آموزش و پرورش اعلام کند، اما فکر می‌کنم بازگشایی مدارس یا با سخنرانی آقای رئیس‌جمهور یا معاون اول رئیس‌جمهور برگزار و زنگ مدرسه‌ها هم‌زمان در سراسر کشور نواخته خواهد شد.

سحرخیز افزود: امسال نیز مانند سالهای گذشته آغاز سال تحصیلی مقارن با هفته دفاع‌مقدس است؛ بنابراین هم بهار تعلیم و تربیت را گرامی می‌داریم و هم یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس را گرامی می‌داریم و هم زمان «زنگ دفاع‌مقدس» هم نواخته می‌شود تا یادآور پایمردی، رشادت و ایستادگی ملت بزرگ ایران اسلامی باشد و از 36 هزار شهید دانش‌آموز نیز تجلیل می‌شود.

*نواخته شدن 2 زنگ در روز بازگشایی مدارس

دبیر ستاد پروژه مهر و بازگشایی مدارس آموزش و پرورش، ادامه داد: می‌بایست دانش‌آموزان با الهام گرفتن از یاد شهدا، راه شهدا را ادامه دهند و در کنار آموختن مهمترین آموخته و دستاورد تعلیم و تربیت، تأسی جستن و راه شهدا و راه امام شهدا باشند.

معاون وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «آیا در روز بازگشایی مدارس 2 زنگ نواخته می‌شود؟»، تصریح کرد: زنگ مهر و زنگ دفاع‌مقدس با هم نواخته می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها