امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۲:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45186
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 70
احمد آجودانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم در خصوص افزایش قیمت تخم مرغ طی دو هفته اخیر گفت: وضعیت بازار متاثر از قیمت نهاده‌ها (سویا ، ذرت و ...

احمد آجودانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم در خصوص افزایش قیمت تخم مرغ طی دو هفته اخیر گفت: وضعیت بازار متاثر از قیمت نهاده‌ها (سویا ، ذرت و گندم ) و ارزی است که برای آنها پرداخت می‌شود.

وی به افزایش قیمت نهاده‌ها اشاره کرد و بیان داشت: ذرتی که 680 تومان بود در حال حاضر به قیمت هر کیلو یک هزار و 270 تومان و سویا نیز از 950 به یک هزار و 490 تومان رسیده است و ما در واقع افزایش 80 تا 90 درصدی در این خصوص داشته‌ایم.

رئیس هیئت مدیره تعاونی مرغداران مرغ تخم‌گذار قم افزود: با وجود دستور رئیس جمهور در خصوص اختصاص ارز مرجع توسط بانک مرکزی برای واردات نهاده‌ها متاسفانه این کار هنوز صورت نگرفته است، بر اساس مصوبه مجلس قیمت ارز مرجعی وجود ندارد و دلار بر اساس ارز مبادله‌ای که 2470 تومان است محاسبه می‌شود.

آجودانی با بیان اینکه 70 درصد قیمت مرغ و تخم مرغ متاثر از نهاده‌ها است اظهار داشت: 70 درصد نهاده‌ها نیز وارداتی است، گرچه قیمت نهاده‌های تولید شده در داخل نیز متاثر از قیمت نهاده‌های وارداتی است.

رئیس هیئت مدیره تعاونی مرغداران مرغ تخم‌گذار قم تخصیص ندادن ارز مرجع برای نهاده‌ها را مهم ترین علت افزایش قیمت تخم مرغ عنوان کرد و افزود: میانگین قیمت 6 ماهه اول و دوم سال تعیین کننده قیمت تخم مرغ است و از آنجایی که به طور سنتی در 6 ماهه اول سال مصرف پایین است این میزان در 6 ماهه دوم سال افزایش پیدا می‌کند.

آجودانی آینده وضعیت صنعت مرغداری را نامطلوب خواند و گفت: در صورت ادامه وضعیت موجود مرغداران رغبتی برای جوجه‌ریزی نخواهند داشت و با افزایش قیمت مرغ تا کیلویی 10 هزار تومان و افزایش قیمت تخم مرغ تا کیلویی هفت هزار تومان مواجه خواهیم شد.
انتهای پیام/2258/ط30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها