امروز : یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 21
۰۵:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45224
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، طبق اسناد اطلاعاتی که توسط تلویزیون «گلوبو» منتشر شد، دولت آمریکا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، طبق اسناد اطلاعاتی که توسط تلویزیون «گلوبو» منتشر شد، دولت آمریکا از «پتروبراس»، شرکت بزرگ نفت برزیل، جاسوسی کرده است.

گلوبو گزارش کرد که این اطلاعات را از طریق «گلن گرینوالد» ستون نویس روزنامه انگلیسی «گاردین» به دست آورده است و تمامی این اطلاعات از طریق اسنادی است که «ادوارد اسنودن» پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) درباره برنامه جاسوسی واشنگتن فاش کرده است.

یک هفته پیش این شبکه تلویزیونی گزارش کرد که آژانس امنیت ملی آمریکا از ارتباطات ایمیلی روسای جمهور برزیل و همچنین مکزیک جاسوسی کرده است که البته هیچ جزئیاتی درباره ماهیت این جاسوسی منتشر نشد و تنها اطلاعاتی بر اساس اسنادی که به تاریخ ژوئن 2012 برمی‌گشت، منتشر شد.

گلوبو گزارش کرد که در خصوص چشم‌انداز یا اهداف جاسوسی از پتروبراس اطلاعاتی در دست ندارد. شرکت پتروبراس دارای گردش مالی سالانه حدود 90 میلیارد دلار می‌باشد.

اوباما متعهد شده است تا تنش‌های به وجود آمده با «دیلما روسف» رئیس‌جمهور برزیل و «انریکه پنه‌ نیتو» رئیس‌جمهور مکزیک را کاهش دهد و به آنها در دیدارهای جداگانه در نشست گروه 20 گفت که نوع واکنش آنها به برنامه جاسوسی آمریکا را درک می‌کند.

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که باراک اوباما قول داده است تا روز چهارشنبه هفته جاری پاسخ‌هایی را ارائه دهد.

اوباما در حالی چنین قولی را داده است که دیلما روسف که قرار است 23 اکتبر (اول مهرماه) به واشنگتن سفر کند، هشدار داده است که اگر توضیح قانع‌کننده‌ای از جانب دولت اوباما درباره جاسوسی واشنگتن از برزیل دریافت نکند، سفر خود به واشنگتن را لغو می‌کند.

گرینوالد گزارش کرد که آژانس امنیت ملی آمریکا از برنامه‌ای برای دسترسی به تمامی محتوای مطالب و سایت‌هایی که روسف از آن دیدار می‌کرد، استفاده کرده است تا به شکل بهتری به روش‌های ارتباطاتی وی دسترسی داشته باشد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها