امروز : یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 21
۰۵:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45227
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه العالم، شورای اجرایی فراخوان «کمل جمیلک» که خواهان حمایت و نامزدی السیسی است ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه العالم، شورای اجرایی فراخوان «کمل جمیلک» که خواهان حمایت و نامزدی السیسی است برای آغاز برنامه‌های مربوط به این فراخوان تشکیل جلسه داد.

خالد العدوی یکی از هماهنگ کنندگان فراخوان گفت: مراسم و برنامه‌های این فراخوان از 16 سپتامبر جاری برای جمع آوری 30 میلیون امضا به منظور درخواست از سرلشکر السیسی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آینده آغاز خواهد شد و این امر دشوار نیست زیرا جنبش تمرد پیش از این توانست 22 میلیون امضا جمع کند.

این درحالی است که در پی تلاش‌ مشکوک برخی جریان‌ها در دعوت از السیسی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری، حمدین صباحی نامزد سابق انتخابات ریاست جمهوری و رهبر «جریان مردمی» مصر گفت: عبدالفتاح السیسی فرمانده کل نیروهای مسلح نباید نامزد انتخابات ریاست جمهوری آینده مصر شود.

حمدین صباحی در سخنانی در مقر حزب الوفد در حاشیه نشست جبهه نجات ملی گفت: ملت مصر هرگز حضور هیچ نامزد نظامی را نخواهد پذیرفت و فقط نامزد غیرنظامی را قبول خواهیم کرد.

صباحی تاکید کرد: سرلشکر السیسی اعلام کرده که در انتخابات ریاست جمهوری نامزد نخواهد شد و ما این را باور می‌کنیم اما طرح هر نامزد نظامی در دوره آینده مردود است و من در سایه احترام کامل خود به نهاد نظامی، نامزد غیرنظامی را تایید می‌کنم که بیانگر انقلاب باشد.

وی درباره اولویت‌های اعضای جبهه نجات ملی در قانون اساسی جدید گفت: اولویت ما تاکید بر هویت مصر و پایبندی ما به شریعت اسلامی به عنوان یک منبع اساسی در قانونگذاری بعلاوه مسئله عدالت انتقالی است.

جریان‌های انقلابی مصر نامزد شدن السیسی در انتخابات ریاست جمهوری آینده را به منزله تلاش دوباره نظامیان برای قبضه مستقیم قدرت سیاسی در این کشور می‌دانند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها