امروز : یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 21
۰۵:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45234
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 218
مهدی عظیمی‌میرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در خصوص دیدار اخیرش با رئیس سازمان سینمایی و نتایج آن گفت: در این جلسه صحبت‌های بسیار خوبی با ...

مهدی عظیمی‌میرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در خصوص دیدار اخیرش با رئیس سازمان سینمایی و نتایج آن گفت: در این جلسه صحبت‌های بسیار خوبی با آقای ایوبی در خصوص اهداف و دلایل راه‌اندازی این موسسه بیان شد و به ایشان توضیح دادم که بحث راه‌اندازی این موسسه مربوط به سال‌های گذشته می‌شود که در دو سال اخیر به صورت کاملا جدی به جریان افتاده است.

وی افزود: در این دیدار به آقای ایوبی توضیح دادم که تاسیس این موسسه تا چه حد می‌تواند به روند تولید و حمایت از آثار مربوط به سینمای دفاع مقدس، انقلاب اسلامی،بیداری اسلامی و مقاومت کمک کند و ایشان نیز عنوان کردند بر خلاف اخبار منتشر شده قبلی هیچ صحبتی مبنی بر انحلال موسسه مطرح نیست و تنها قصد بازنگری به معنی آشنایی بیشتر با اهداف آنرا داریم.

مدیرعامل موسسه سینمای مقاومت و انقلاب اسلامی تصریح کرد: در حال حاضر مراحل ثبت و راه‌اندازی موسسه به پایان رسیده است و برای استقرار کامل نیازمند تخصیص بودجه از سوی سازمان سینمایی هستیم که با توجه به دیداری که با آقای ایوبی داشتم نسبت به نتایج مثبت آن بسیار خوش‌بین هستم.

عظیمی میرآبادی در ادامه در خصوص مطالب یکی از نشریات که در آن عنوان شده تاسیس موسسه سینمای مقاومت به عنوان محل درآمدی برای مدیران سینمایی قبل است و در پاسخ به این سوال که چه کسی از تاسیس موسسه سینمای مقاومت و انقلاب اسلامی سود می‌برد؟ گفت: در اساسنامه موسسه سه ماده وجود دارد که براساس مفاد صریح این سه ماده هیچیک از اعضای هیات موسس،هیات امنا، هیات مدیره،قائم مقام خزانه‌دار و افراد درجه اول این ها نمی‌توانند مبلغ یا وجهی را تحت عنوان با سود دریافت کنند.وی افزود: در ماده 33 اساسنامه موسسه سینمای مقاومت و انقلاب اسلامی به صراحت آمده است: از آنجاکه موسسه غیر انتفاعی است، در صورت وجود مازاد درآمد نسبت به هزینه‌ها در هر مورد به هیچ یک از اعضای هیات موسس، هیات امنا،هیات مدیره،مدیرعامل،قائم مقام،خزانه دار و یا سایر مدیران و مسولان و کارکنان موسسه هیچ گونه وجهی تحت عنوان سود پرداخت نخواهد شد.

مدیرعامل موسسه سینمای مقاومت انقلاب اسلامی تصریح کرد: معنی ساده ماده 33 این است که هر یک از افراد نامبرده تنها در قبال مسولیت خود حقوق اداری آن هم بر اساس عرف معمول را دریافت می‌کنند و هیچ گونه سودی از بودجه موسسه دریافت نمی‌کنند.

عظیمی میرآبادی خاطرنشان کرد: همچنین در ماده 34 اساسنامه عنوان شده است که اعضای هیات موسس، هیات امنا،هیات مدیره،مدیرعامل،قائم مقام،خزانه دار و افراد درجه اول آنها نمی‌توانند به هیچ عنوان به طور مستقیم و یا غیرمستقیم تحت عناوین شخصیت حقیقی یا حقوقی طرف قرارداد و یا معامله با موسسه قرار گیرند. و این موضوع بدان معنا است که این افراد حتی به صورت صوری هم نمی‌توانند قرارداد مالی با موسسه امضاء کنند.

وی در ادامه تاکید کرد: در ماده 37 اساسنامه نیز به صراحت ذکر شده است، در صورت انحلال موسسه سینمای مقاومت و انقلاب اسلامی هیچ گونه سهم،سود، و حق و حقوقی به هیچ یک از موسسین،هیات امنا،هیات مدیره، مدیران و سایر اشخاص تعلق نمی‌گیرد.

عظیمی در پایان اظهار داشت: بنابراین روشن است که هدف از تاسیس این موسسه به هیچ عنوان سود مالی عاید هیچ یک از افراد در ارتباط با آن نخواهد شد و هدف تنها جهت دهی و حمایت مناسب از تولیدات منتاسب با مقاومت یا انقلاب اسلامی است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها