امروز : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4524
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۵۵
تعداد بازدید: 192
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، کتاب خاطرات آیت‌الله سیدمحمد خامنه‌ای برادر رهبر انقلاب امروز در نمایشگاه کتاب عرضه شد. به همین مناسبت جواد ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، کتاب خاطرات آیت‌الله سیدمحمد خامنه‌ای برادر رهبر انقلاب امروز در نمایشگاه کتاب عرضه شد. به همین مناسبت جواد عربانی و جواد کامور بخشایش با حضور در غرفه مرکز اسناد انقلاب اسلامی به ارائه توضیحاتی درباره این کتاب پرداختند.

این دو نویسنده با اشاره به اینکه کار تهیه و تدوین این کتاب از سال 1385 شروع شده است از رضا بسطامی و عباس آقایی به عنوان دو مصاحبه کننده‌ای که انجام مصاحبه‌ها با آیت الله خامنه‌ای را برعهده داشتند نام بردند که نتیجه این مصاحبه‌ها 120 ساعت مصاحبه با ایشان بوده که 50 ساعت از مصاحبه‌ها به کتاب اول و خاطرات وی قبل از انقلاب مربوط می‌شود.

این دو نویسنده در این گفت‌وگو به نکات ارزشمند و زوایای مختلف و پنهانی که در این کتاب به آن پرداخته شده، اشاره کردند و گفتند: گروه سری 11 نفره یکی از موارد جالب این کتاب است که آیت الله خامنه‌ای به آن پرداخته است و فعالیت‌ها و اندیشه‌های این گروه در کتاب شرح داده شده و ایشان از اعضای این گروه سری که شامل افرادی چون آیت الله هاشمی رفسنجانی، رهبر انقلاب، آیت الله مصباح یزدی، آیت الله مشکینی و آیت الله منتظری می‌شده به تفصیل نام برده است.

تدوینگران این کتاب همچنین پرداخت این شخصیت به فضای شهر مشهد پیش از انقلاب اسلامی و توصیف تاریخ سیاسی و اجتماعی این شهر را از دیگر نکات حائز اهمیت این کتاب برشمردند.

این کتاب به تعدادی از حوادث پس از انقلاب اسلامی هم به صورت محدود پرداخته است اما به گفته نویسندگان شرح ماوقع و خاطرات ایشان پس از انقلاب اسلامی از سال 57 تا سال 90 در جلد دوم کتاب خواهد آمد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها