امروز : جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 19
۰۸:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45254
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 198
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اتحادیه تشکل‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی (اتحادیه اول) با اشاره به برخی ...

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اتحادیه تشکل‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی (اتحادیه اول) با اشاره به برخی اخبار منتشره مبنی بر عزل فرهاد دانشجو از ریاست دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: آغاز به کار دولت تدبیر و امید واجد شور و نشاط و نوید بخش استفاده از کلید تدبیر  در گشایش فروبستگی‌ها به سوی امید بود.

اتحادیه اول دانشگاه آزاد با انتقاد از عزل و نصب‌های اخیر در وزارت علوم، تصریح کرد: اما روند پرشتاب تغییرات در سطح مدیران کشور و اتفاقات صورت گرفته شده در هفته‌های گذشته نشان می‌دهد برخی افراد و گروه‌های خاص که فرصتی دوباره یافته‌اند، کلیدها را یک سره به خزانه‌ها سپرده‌اند و مشی دیگر برگزیده‌اند.

«گویی همین برادران و بزرگان منتقد دیروز و حتی امروز بارها لب به انتقاد از نصب و عزل‌های دولت گذشته نگشوده‌اند و آنان را تخطئه نکرده‌اند».

این تشکل دانشجویی با اشاره به تلاش برخی اعضاء هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی برای عزل فرهاد دانشجو از ریاست دانشگاه آزاد اسلامی، خاطرنشان کرد: تلاشی در قالب مصوبه‌ای که خارج از روال جلسات هیئت امنا و به صورت «دست گردان» تاکنون به امضای سه نفر از اعضای این هیئت رسیده است، نشان از شتابزدگی و بی‌صبری برخی حضرات دارد که حتی تا پایان مدت حکم فرهاد دانشجو تاب نیاوردند.

این اتحادیه تشکل‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی (اتحادیه اول) با مورد توجه قرار دادن قضیه عزل فرهاد دانشجو، متذکر شد: از منظر ما فرهاد دانشجو یک مدیر متخصص دانشگاهی و بدور از جنجال و حاشیه سیاسی است. عملکرد او در این مدت کوتاه نشان می‌دهد، دانشجو با تمام وجود تلاش کرده است تا دانشگاه آزاد اسلامی را به یک سازمان آموزشی و علمی ممتاز در منطقه و جهان اسلام  تبدیل کند و به تمام یارکشی‌ها و درگیری‌های سیاسی موجود در این دانشگاه خاتمه دهد.

در ادامه بیانیه خطاب به اعضای هیئا امنای دانشگاه آزاد آمده است: اعضاء محترم هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی باید توجه داشته باشند، خصوصا اعضایی که صورتجلسه فوق را امضاء کرده‌اند، در برابر وجدان خود و اذهان آگاه آحاد جامعه مسئول هستند و باید به این پرسش مهم پاسخ دهند که دقیقا کدام عملکرد فرهاد دانشجو موجب چنین تصمیم شتابزده و عجولانه‌ای شده است؟

این تشکل دانشجویی با بیان عملکرد فرهاد دانشجو در دانشگاه آزاد، متذکر شد: فرهاد دانشجو تلاش گسترده‌ای در ارتقاء سطح رشد کمی و کیفی دانشگاه از ابعاد گوناگون مالی، رفاهی و آموزشی داشته است. همچنین توجه به انضباط و شفافیت مالی دانشگاه آزاد اسلامی از اقدامات بسیار مهم و موثر وی بوده است.

در ادامه بیانیه آمده است: دانشجو در مدتی که از مدیریت وی سپری شده است، تلاش گسترده‌ای در هویت بخشیدن و تجدید حیات تشکل‌های دانشگاهی به کار بسته است. بی‌شک خلق حماسه سیاسی که امروز مورد مباهات  دولت جدید و همراهان آن است، نتیجه این اعتماد و این هویت بخشی است و  بخش قابل توجهی از آن مرهون بسترهای مناسبی است که دانشگاه آزاد اسلامی در طول مدیریت فرهاد دانشجو در فضای دانشگاه ایجاد کرد تا شور و نشاط سیاسی در میان خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی اعم از اساتید، دانشجویان و کارکنان این دانشگاه بسط و گسترش یابد.

اتحادیه اول دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان فعالیت‌های دانشگاه آزاد در ایام انتخابات، گفت: تریبون‌های دانشگاه آزاد اسلامی در تمام مدت انتخابات ریاست جمهوری و پس از آن به تساوی و به قدر کفایت در اختیار تمام گروه‌ها و جریانات حاضر در انتخابت قرار گرفت تا تصویری دقیق از نقش حساس و سازنده یک تریبون ملی دانشجویی را ارائه کند و از این منظر ریاست دانشگاه آزاد و مدیران وی شایسته تقدیر و تشکر هستند.

«دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد نیز با این پرسش اساسی مواجه ‌هستند که در زمان تصدی فرهاد دانشجو به ریاست دانشگاه آزاد دقیقا چه کارهایی در دانشگاه برزمین مانده که فرد دیگری می خواهند آن را از زمین بردارند».

 در ادامه بیانیه آمده است: بازگشت روح معنویت و همراهی دانشگاهیان با مجموعه نظام، حرکت در مسیر اسلامی کردن دانشگاه، برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی و راه اندازی چندین دبیرخانه فعال دانشجویی همچون دبیرخانه جنبش ضد صهیونیسم، دبیرخانه اسلامی شدن دانشگاه‌ها، دبیرخانه دانشجویی جهان اسلام، دبیرخانه اقتصاد مقاومتی، دبیرخانه مهدویت، دبیرخانه پیگیری منویات مقام معم رهبری و . . . و همچنین بازگرداندن تشکلات منفعل شده دانشجویی به عرصه نقد و نظر و توجه به وضعیت معیشت دانشگاهیان شاید برخی از پاسخ‌های این پرسش باشند.

در پایان بیانیه اتحادیه اول آمده است: دانشگاه آزاد اسلامی بیش از همه متعلق به مردم و جوانان و دانشجویان و دانش آموختگان مسلمان ایرانی است. یکایک کسانی که با تحمل مرارت‌ها و سختی‌ها هزینه خشت به خشت ایجاد و توسعه این بزرگترین مجموعه آموزشی جهان اسلام را پرداخت کرده‌اند و امروز نیز علی‌رغم تمام محدودیدت‌ها و تنگناها همچنان در این مسیر رشد و توسعه علمی, معنوی و سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی می‌کوشند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها