امروز : یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 21
۰۵:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45282
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 120
به گزارش خبرگزاری فارس، رسانه‌های لبنانی دیروز از درگیری‌هایی در پل حد فاصل بئر العبد و حارة حریک خبر داد که بین آوارگان فلسطینی در لبنان و عناصری از ...

به گزارش خبرگزاری فارس، رسانه‌های لبنانی دیروز از درگیری‌هایی در پل حد فاصل بئر العبد و حارة حریک خبر داد که بین آوارگان فلسطینی در لبنان و عناصری از حزب‌الله روی داد. در پی این درگیری پل میان این دو بخش مسدود شد.

بر اساس این گزارش عناصر مسلح فلسطینی از اردوگاه برج البراجنه به سمت مانع ایست و بازرسی حزب‌الله لبنان در منطقه بعجور حمله کرده ودر درگیری‌های به وجود آمده یک نفر کشته و 5 نفر دیگر زخمی شدند.

درگیری بعد از آن آغاز شد که عناصر فلسطینی اصرار داشتند تا 50 خودرو که به ادعای آنها در مراسم عروسی حاضر بودند، بدون بازرسی از مانع حزب‌الله عبور کنند، اما عناصر حزب‌الله مانع از این اقدام شدند.

حزب الله لبنان در پی انفجارهای تروریستی در ضاحیه جنوبی بیروت تدابیر امنیتی و موانع ایست و بازرسی را در ورودی های این منطقه ایجاد کرده تا مانع از گسترش حملات تروریستی در منطقه شود.

در پی این اقدام حزب الله لبنان و گروه‌های فلسطینی نشستی را برگزار کرده و تاکید کردند که این حادثه شخصی بوده و هیچ پس زمینه سیاسی نداشته است، آنها تاکید کردند که کمیته تحقیقی را برای بررسی کشته شدن محمد السمراوی جوان فلسطینی در این حادثه تشکیل خواهند داد.

این گروه‌ها بر استحکام مناسبات دو طرف و رد هر اقدام در تحریک و ایجاد چالش تاکید کردند. رسانه‌های حزب‌الله لبنان اعلام کردند که در این نشست بر موارد زیر توافق شد.

1- این حادثه فردی بوده و تبعات و پیامدهای سیاسی نخواهد داشت.

2- تحقیقات در مورد این حادثه انجام خواهد شد.

3- هر شایعه‌ای که منجر به تحریک بین دو ملت فلسطین و لبنان شود، ‌مردود است.

4- ریشه‌های این اقدام باید بررسی شده و از بین برود.

5- محمد السمراوی از ساکنان برج البراجنه شهید مقاومت در فلسطین و لبنان محسوب می‌شود.

6- مناسبات برادرانه بین لبنانی‌ها و فلسطینی‌ها مورد تاکید قرار گرفته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها