امروز : جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 24
۱۶:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45319
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 125
حجت‌الاسلام مرتضی خوشنویش‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: با توجه به هجمه‌های دشمنان اسلام به ویژه فرقه ضاله وهابیت و ...

حجت‌الاسلام مرتضی خوشنویش‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: با توجه به هجمه‌های دشمنان اسلام به ویژه فرقه ضاله وهابیت و نگاه غیرانسانی و وحشیانه آنان به امامزادگان توسعه و ترویج فرهنگ اهل بیت از ضروریات است.

وی در مورد برگزاری کنگره بین المللی امامزادگان اینگونه عنوان کرد: در ایران تعداد 8 هزار امامزاده شناسایی شده‌اند و از این تعداد استان اصفهان مفتخر به وجود 718 امامزاده است.

معاون فرهنگی، اجتماعی ادره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که مسائل عنوانی را در امامزادگان پیگیری می‌کند.

خوشنویس‌زاده اضافه کرد: در کنگره بین المللی امامزادگان نیز مقاله‌های ارسالی به دبیرخانه کنگره در چهار محور سیاسی، اجتماعی، امامزادگان و توسعه هنر اسلامی و نقش فرهنگی امام‌زادگان خلاصه شده و هر کدام از این محورها نیز خود به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شود.

این مسئول تاکید کرد: جهان اسلام تاکنون شاهد برگزاری چنین کنگره‌ای نبوده و رونمایی از پرتال جامع امامزادگان کشور در تاریخ 19 شهریور ماه سال جاری از افتخارات استان اصفهان است.

وی اذعان داشت: اندیشمندانی از کشورهای انگلستان - عراق - ایتالیا- ترکیه - فرانسه - افغانستان -ازبکستان - قرقیزستان و استرالیا در نخستین کنگره بین المللی امامزادگان حضور دارند و تاکنون تعداد چکیده مقاله‌های دریافتی از کشورهای شرکت کننده 570 مقاله بوده است که از این تعداد 470 مقاله قابل قبول بوده است.
انتهای پیام/63021/ن20/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها