امروز : یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 21
۰۵:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45329
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس سید حسن قاضی‌زاده هاشمی امروز در مراسم افتتاح بزرگترین اورژانس بیمارستانی خاورمیانه در مشهد افزود: بسیار خوشحالم ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس سید حسن قاضی‌زاده هاشمی امروز در مراسم افتتاح بزرگترین اورژانس بیمارستانی خاورمیانه در مشهد افزود: بسیار خوشحالم که اولین حضورم برای افتتاح یک پروژه بیمارستانی در بیمارستان و دانشگاهی است که سال‌ها در آن درس خواندم و در عین حال شاهد بهره‌برداری یک پروژه بسیار استثنایی با همت خیّر نیکوکار آقای عدالتیان هستیم که خدمت بزرگی به سلامت مردم مشهد و زائران ثامن الحج انجام داد.

وی افزود: افراد نیکوکار و خیّر مانند آقای عدالتیان در کشور کم نیستند و بسیاری از آنها گمنام هستند ما باید از ظرفیت و توان این بزرگواران برای بهبود خدمات سلامت به مردم استفاده بیشتری بکنیم و بخصوص با توجه به کمبود مراکز بهداشتی در حاشیه شهرها به خدمات نیکوکاران و افراد خیر بسیار نیازمندیم و امیدوارم بیش از گذشته شاهد افرادی باشیم که با قلب‌های با محبت خود بخشی از دارایی و مال خود را برای خدمت به سلامت مردم هزینه می‌کنند.

وی گفت: با وجود گستردگی نیاز مردم به خدمات بیمارستانی و اورژانسی این اولین پروژه بزرگ اورژانس بیمارستانی است که در کشور به بهره‌برداری رسیده است و باید از این پس شاهد اجرای پروژه‌های مشابه در سایر نقاط کشور باشیم.

وزیر بهداشت ادامه داد: در زمان حاضر هزار و 500 تخت آی سی یو در کشور کم داریم و هر سال به ایجاد 500 تخت آی سی یو جدید نیازمندیم در عین حال از نظر تعداد آمبولانس و تربیت متخصصان طب اورژانس در کشور خیلی عقب هستیم و همه اینها محصول کمبود اعتبارات و بودجه‌های بخش سلامت است.

قاضی‌زاده هاشمی گفت: سهم سلامت از تولید ناخالص ملی خیلی کم است و قابل مقایسه با هیچ جای دنیا نیست و این وظیفه ما مسئولان دولت و نمایندگان مجلس است که بتوانیم این شاخص ارتقا دهیم.

وی ادامه داد: با وجود کمبودهای مالی بیش از 10 تا 11 هزار میلیارد تومان از اعتبارات بخش سلامت به بخش‌های دیگر از جمله مسکن مهر رفته است در حالیکه مطابق قانون بودجه و قانون برنامه باید به بخش سلامت می‌آمد به همین علت با کمبودها و عقب‌ماندگی‌های فراوان هم در پرداخت حقوق پزشکان و پرسنل بهداشتی و هم در تجهیز بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی مواجه هستیم که متاسفانه بخش زیادی از تجهیزات بیمارستانی کشور فرسوده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها