امروز : یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 21
۰۵:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45335
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۴
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الشرق»، «عصام العریان»، معاون رئیس حزب آزادی و عدالت شاخه سیاسی گروه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الشرق»، «عصام العریان»، معاون رئیس حزب آزادی و عدالت شاخه سیاسی گروه اخوان المسلمین امروز در پیامی به همه کسانی که با کودتای نظامی مخالفند گفت که بر اساس دلایلی پایان این کودتا نزدیک است.

العریان تأکید کرد که کودتاچیان در جا انداختن کودتایشان در جامعه با مشکل روبرو شده‌اند زیرا بخش عظیمی از مردم آن را رد کرده‌اند و هر روزه بر تعداد مخالفان آن افزوده می‌شود زیرا واقعیت‌ها در برابر مردم روشن شده است.

وی افزود: ملت مصر ثابت کردند که از حقوق خود دفاع خواهند کرد برای اینکه جنبش ادامه پیدا کند جنبشی که یکی از عظیم ترین حرکت‌های مردمی نامیده شده و ملت مصر حق دارند که در میان دیگر ملل افتخار کنند.

العریان خطاب به زنان، مردان و جوانان مصری گفت: شما در خیابان‌ها ثابت کردید که توانستید توطئه کودتا را شکست دهید.

وی افزود: کشور در پرتگاه اقتصادی و مالی قرار گرفته و این ممکن است به پایان کودتا منجر شود زیرا نه امنیتی برپاست و نه توسعه‌ای صورت می‌گیرد و دولت کارایی خود را از دست داده و این به معنای نافرمانی مدنی واقعی است و اینجاست که گور کودتاچیان کنده خواهد شد و پایان توطئه کودتای نظامی رقم خواهد خورد.

در دو روز گذشته نیروهای امنیتی مصری تلاش کرده‌اند که العریان را بازداشت کنند که تا کنون موفق نبوده‌اند.

اغلب رهبران گروه اخوان المسلمین در پی برکناری مرسی به وسیله نیروهای امنیتی به اتهام تحریک به خشونت و تظاهرات در حبس به سر می‌برند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها