امروز : یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 21
۰۶:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45342
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۴
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشنال اینترست در گزارشی در خصوص حمله احتمالی ایالات متحده آمریکا علیه سوریه سوالاتی را مطرح ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشنال اینترست در گزارشی در خصوص حمله احتمالی ایالات متحده آمریکا علیه سوریه سوالاتی را مطرح کرده و به اختصار به آنها پاسخ داده است.

بنابراین گزارش، در یکی از این سوالات پرسیده شده که تبعات حمله احتمالی به سوریه چه خواهد بود؟ اگر چه نشنال‌ اینترست یکی از رسانه‌های حامی توسعه‌طلبی‌های آمریکاست اما پاسخ این سوال را تقریبا واقع‌بینانه داده است.

پایگاه تحلیلی مزبور دو نتیجه را مدنظر قرار داده است:

اول اینکه، اگر دولت اوباما موفق شود توان نظامی ارتش سوریه را کاهش دهد عملا به قدرتمندترین گروه‌های شورشی که همان شورشیان سلفی هستند کمک کرده است. نشنال اینترست از این شورشیان به‌عنوان افراط گرایان اسلامی یاد کرده که بعضا با القاعده در ارتباط هستند. در شرایط فعلی، پیروزی شورشیان به معنای به حاشیه رانده شدن اپوزیسیون میانه‌روی سوریه است. در چنین شرایطی چرا دولت آمریکا فکر می‌کند که کاهش توان نظامی ارتش سوریه به نفعش است؟

دوم اینکه، اگر اقدام نظامی علیه سوریه نتواند جلوی استفاده‌های بیشتر از سلاح‌های شیمیایی را بگیرد، این انتظار از آمریکا ایجاد خواهد شد که بر ابعاد دخالت نظامی خود بیفزاید. چنین فشارهایی می‌تواند ایالات متحده را وارد جنگی پرهزینه و بدون زمان اتمام مشخص وارد کند که هیچ نتیجه مشخصی از آن انتظار نمی‌رود.

شایان ذکر است، کنگره آمریکا به زودی طرح باراک اوباما، رئیس‌جمهور این کشور را برای حمله نظامی به سوریه بررسی می‌کند. برخی از نمایندگان کنگره با این طرح مخالف بوده و افکار عمومی نیز به‌شدت در مقابل جنگ‌طلبی اوباما قرار دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها