امروز : یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 21
۰۵:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45343
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۴
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، رسانه‏‌های جمعی منطقه اعلام کردند که ترکمنستان از روسیه موشک‏‌های جدید ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، رسانه‏‌های جمعی منطقه اعلام کردند که ترکمنستان از روسیه موشک‏‌های جدید ضدکشتی خریداری می‏‌کند و در این زمینه با یک شرکت روسیه قرارداد مربوطه را نیز پیشتر امضا کرده‏ است.

خبرگزاری «APA» جمهوری آذربایجان امروز در گزارشی ضمن انتشار این خبر تصریح کرد که یک شرکت روسیه موسوم به «سلاح‏‌های موشکی تاکتیکی»، اولین سفارش ترکمنستان در زمینه موشک‏‌های ضد کشتی را تحویل خواهد داد.

در پایان این خبر آمده‏ که ارزش سفارش ترکمنستان بالغ بر 12 میلیون دلار است و در قالب قرارداد برای سال‌های 2013 -2015 میلادی انجام می‏‌شود.

این گزارش همچنین خاطرنشان می‏‌کند که ترکمنستان برای خریداری سامانه موشکی «اوران Э» را به روسیه سفارش داده‏ است.

موشک ضد کشتی نوعی موشک هدایت شونده است که برای حمله به کشتی‌ها و قایق‌های بزرگ طراحی و ساخته شده‏ و بیشتر این موشک‌ها قابلیت حرکت در سطح آب را دارند و از ترکیب سیستم‌های هدایت فیزیکی و راداری استفاده می‌کنند.

برخی از آنها هم از هدایت گرمایاب برای تعقیب حرارتی که از کشتی‌ها منتشر می‌شود استفاده می‌کنند و همچنین امکان هدایت رادیویی موشک‌های ضدکشتی در طول مسیر هم وجود دارد.

تجهیز نظامی ترکمنستان در دریای خزر

خریداری سامانه‌های موشکی ضد کشتی توسط عشق‏‌آباد درحالی است که ترکمنستان با ساخت تأسیسات جدید نیروهای نظامی دریایی و مرزبانی در نزدیکی شهر ترکمنباشی واقع در بخش ترکمنی دریای خزر نیروهای دریایی خود را تجهیز می‏‌کند.
«قربانقلی بردی‏‌محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان در آغاز سال جاری میلادی به همراه وزیر دفاع، وزیر کشور و رئیس سازمان مرزبانی این کشور از محل تأسیسات جدید در دست اجرا و طرح‏‌های جدید و پیشنهادی نیروهای نظامی دریایی و مرزبانی ترکمنستان در ساحل دریای خزر در غرب این کشور بازدید و با ویژگی‏‌های آنها آشنا شد.

مجتمع دانشکده نظامی دریایی ترکمنستان، مجتمع نیروهای مرزبانی دریایی و مجتمع نیروهای پلیس شهر ترکمنباشی از جمله طرح‏‌های جدید و در حال احداثی هستند که رئیس جمهور این کشور به همراه مقامات عالی‌رتبه مذکور دولت خود از روند ساخت‌وساز و تجهیز آنها از نزدیک آشنا و برخی اصلاحات و تغییرات را خواستار شد.
 ترکمنستان در سپتامبر ماه سال گذشته میلادی (2012) پس از 20 سال کسب استقلال خود نخستین بار در تاریخ معاصر خود رزمایش نظامی دریایی خود را با استفاده از ناوچه‏‌های موشک انداز، توپخانه، سامانه‏‌های موشکی راداری و هواپیماهای نظامی و جنگنده‏‌ها را با حضور رئیس جمهور این کشور در ساحل دریای خزر برگزار کرد.انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها