امروز : جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 19
۰۸:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45349
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۵
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در این پیام آمده است: به نام خداوند جان و خرد فرهنگ، موجب استحکام ساختارهای یک اجتماع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در این پیام آمده است:
به نام خداوند جان و خرد

فرهنگ، موجب استحکام ساختارهای یک اجتماع و هنر عامل تلطیف و تعالی روح مردمان آن است. فرهنگ و هنر عناصری پویا و همزاد یکدیگرند و جامعه را به سوی سعادت و سربلندی سوق می‌دهند. قوام و بقای هر جامعه آرمانگرا در گرو فرهنگی دیرپای و هنری پربار است تا با هم زیستن و در کنار هم بودن را به نمایش گذارد. نقش این دو عنصر به ویژه در جوامعی که بنیان‌های تاریخی‌شان بر فرهنگ و پیشینة هنری استوار است بیش از دیگر جوامع اهمیت دارد و سرزمین ایران به عنوان مهد فرهنگ و هنر از این زمره است.

فضای فرهنگی به همت پدیدآورندگان متعهد، پاک و متعالی می‌شود و تأثیر آن در سراسر جامعه انتشار می‌یابد. برای رسیدن به چنین فضایی، شناسایی و به کارگیری تمام ظرفیت‌های موجود انسانی، به‌ویژه استعدادهای جوان، به عنوان آینده‌سازان این مرز و بوم ضرورت دارد.

نوخواهی و زیبادوستی مهم‌ترین ویژگی‌های جوانان است؛ ویژگی‌هایی که منجر به خلق آثار بدیع و منحصر‌به‌فرد می‌شود و شگفتی همگان را همراه می‌آورد و این وظیفة پیشکسوتان عرصة هنر و مدیران هنری را در قبال شناسایی و معرفی استعدادهای بکر و خلاق صد‌چندان می‌کند.

ایران کشوری است جوان با انبوهی از علاقه‌مندان به هنر، به ویژه هنر والامقام موسیقی که با فرهنگ و تاریخ این سرزمین اُلفتی چندهزارساله دارد. اگر امروز استعدادهای جوان به درستی شناسایی شوند و مورد حمایت و هدایت قرار گیرند فردای کشور ما زیباتر خواهد شد.

جشنواره موسیقی جوان فرصتی طلایی برای شناسایی و معرفی چنین استعدادهایی در گوشه و کنار کشور است؛ استعدادهایی که علی‌رغم توانمندی‌های خیره‌کنندة هنری هنوز فرصت ظهور و بروز نیافته‌اند.

اینک که در سایه الطاف خالق زیبایی‌ها و در پیشگاه هنرمندان بلند‌مرتبه، برگزاری هفتمین جشنواره موسیقی جوان را نظاره‌گریم وظیفه خود می‌دانم از پیشکسوتان و اساتید موسیقی و برپاکنندگان این جشنواره قدردانی کنم.

برای جوانان هنرمندی که در این جشنواره آثاری ارزنده و شایستة توجه آفریدند آرزوی توفیق روزافزون دارم.

این جشنواره، چشم‌انداز آینده هنر موسیقی را در کشور ما نمایان می‌کند. برپایی دوباره و پویایی همیشگی این رویداد مهم هنری را آرزومندم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها