امروز : یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 21
۰۵:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45363
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۵
تعداد بازدید: 139
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس-گروه فعالیت‌های قرآنی: تیرماه سال گذشته بود که «سیدمحمد حسینی» وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس-گروه فعالیت‌های قرآنی: تیرماه سال گذشته بود که «سیدمحمد حسینی» وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری بیستمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از تصویب تشکیل معاونت قرآن و عترت توسط هیأت وزیران خبر داد.
پنج ماه بعد در 18 آذرماه 1391 نیز حجت‌الاسلام حمید محمدی رئیس مرکز هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی که حالا با ارتقای جایگاه تبدیل به معاونت قرآن و عترت شده بود از سوی حسینی به عنوان اولین مسئول این معاونت حکم گرفت.
اواخر سال 1391 بود که «محمدرضا پورمعین» به عنوان مدیرکل «ارتباطات و اطلاع‌رسانی» این معاونت منصوب شد.
چندی پیش و در سال 92 نیز «مهدی عزیززاده» سرپرست اداره‌کل «تبلیغ و ترویج» معاونت قرآن و عترت انتخاب شد.
امروز نیز روابط‌ عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد: طی حکمی از سوی حجت‌الاسلام «حمید محمدی» معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حجت‌الاسلام «علیرضا سعیدی» به عنوان سرپرست دفتر آموزش و توسعه مشارکت‌های امور قرآن و عترت منصوب شده است.

در متن حکم حجت‌الاسلام محمدی خطاب به سعیدی آمده است؛

با عنایت به الطاف الهی و تحت لوای حضرت «بقیه‌الله‌الاعظم(عج)» و در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی، نظر به شایستگی، تعهد و تجارب ارزنده، به موجب این حکم جنابعالی را به سمت سرپرست دفتر آموزش و توسعه مشارکت‌های امور قرآن و عترت منصوب می‌کنم.

امید است با استعانت از پروردگار متعال، با به کارگیری افراد متخصص، متعهد و بهره‌گیری از شیوه‌های نوین به منظور ارتقای کارآمدی در ارائه خدمات نظام‌مند و متناسب با شأن جامعه قرآنی کشور و استفاده بهینه از امکانات و توانمندی‌های بالقوه و بالفعل در جهت توسعه آموزش و مشارکت‌ها در زمینه قرآن و عترت موفق و مؤید باشید.

ضروریست با برنامه‌ریزی نظام‌مند در عرصه هماهنگی و ارتباط با نهادهای عمومی و مردمی در راستای رسیدن به اهداف و سیاست‌های معاونت اقدام لازم صورت دهید.
دو اداره‌کل هنوز بدون مسئول است

گفته می‌شود این دفتر یکی از ادارات کل معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد است.
اما اکنون 9 ماه پس از تشکیل معاونت قرآن و عترت ارشاد دو اداره‌کل با عناوین «برنامه‌ریزی و پژوهش» و «مسابقات و جشنواره‌ها» از مجموع پنج اداره‌کل آن بدون مسئول هستند.
پیش از این معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی مصاحبه‌ای با فارس با اعلام این عناوین از احتمال تغییر نام آنها نیز سخن گفته بود که البته تاکنون تغییری در این باره اعلام نشده است.   

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها