امروز : جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 19
۰۹:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45372
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 92
احمد نعمت‌بخش در گفت ‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد چگونگی قیمت‌گذاری خودرو در دولت جدید، اظهار ...

احمد نعمت‌بخش در گفت ‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد چگونگی قیمت‌گذاری خودرو در دولت جدید، اظهار داشت: انحصاری بودن خودرو و لزوم قیمت‌گذاری آن توسط شورای رقابت، در دولت قبل به تصویب شورای اقتصاد رسید و حال برای تغییر این مکانیزم، باید در همان شورا مورد بررسی قرار گیرد.

وی ادامه داد: شورای اقتصاد می‌تواند انحصاری بودن خودرو را لغو کند و از این طریق، قیمت‌گذاری خودرو از شورای رقابت به سازمان حمایت منتقل شود.

* نرخ تورم خودروهای لوکس مورد قبول خودروسازان است

وی در مورد نرخ تورم اعلام شده برای برخی خودروهای لوکس نیز گفت: این نرخ تورم مورد قبول ما است و در عین حال، فرمول قیمت‌گذاری خودرو را نیز قبول داریم ولی برای استخراج قیمت مناسب خودرو باید قیمت مبنا اصلاح شود.

نعمت‌بخش تصریح کرد: قیمت مبنای برخی خودروها مانند پراید و مگان از ابتدا اشتباه تعیین شده و این موضوع باعث زیان خودروسازان شده است.

وی با بیان اینکه شورای رقابت باید در مورد تعیین نرخ پایه خودروها از سازمان حمایت اطلاعات می‌گرفت، گفت: نرخ تورم استخراج شده توسط بانک مرکزی مورد قبول خودروسازان است ولی چون قیمت پایه خودروها درست تعیین نشده است، در نتیجه قیمت صحیحی استخراج نمی‌شود.

* زیان 130 میلیاردی تولید پراید در سه ماهه اول

دبیر انجمن خودروسازان ادامه داد: تعیین قیمت پایه نامناسب برای پراید باعث شد تا طی سه ماهه اول امسال تولید 52 هزار دستگاه پراید با زیان 130 میلیارد تومانی همراه باشد.

وی افزود: از وزیر صنعت خواسته‌ایم تا موضوع قیمت‌گذاری خودرو و تعیین نرخ پایه‌ آن مورد بازنگری قرار گیرد.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها