امروز : چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 February 20
۲۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45376
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 73
سردار عابدین خرم فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به سالگرد ...

سردار عابدین خرم فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به سالگرد عملیات نیروی زمینی سپاه در مقابله با گروهک‌های ضدانقلاب در شمالغرب که شهریور سال 90 انجام شد، اظهار داشت: یکی از دلایلی که نیروهای ما در این مناطق حضور نداشتند، ارتفاعات بلند اینجا و نیز عدم وجود جاده و امکانات دسترسی بود.

خرم تصریح کرد: از طرف دیگر، این منطقه در 500 متری خاک عراق قرار دارد و ما شاهد بودیم که هیچ یک از نیروهای کشور مقابل در این مناطق مستقر نبود و همین امر باعث می‌شد تا اینجا محلی برای حضور و استقرار گروهک‌های معارض و ضدانقلاب باشد که برای حفظ پایگاه‌های خود حتی در مناطق مرزی ما نیز مستقر شده بودند.

وی تصریح کرد: در دو سال اخیر، نظام، فرمان مقام معظم رهبری را اجرا کرد و با عملیات نیروی زمینی سپاه که البته با کمک مردم بومی منطقه انجام شد، گروهک‌های ضدانقلاب مجبور به ترک خاک ایران شدند و امروز ما شاهد هستیم یک امنیت پایدار از طریق عملیات نظامی، محرومیت‌زدایی، توسعه منابع و همت و تلاش خود مردم منطقه به وجود آمده است.

فرمانده سپاه آذربایجان غربی با بیان اینکه امروز این امنیت به صورت کامل در این منطقه برقرار بوده و نباید مخدوش شود، اظهار داشت: این امنیت بومی و پایدار به پشتوانه حمایت‌های مردم منطقه صورت گرفته و ما شاهدیم که رزمندگان نیروی زمینی سپاه در این مناطق حضور دارند و مردم منطقه نیز مشغول امورات روزانه خود از جمله کشاورزی و دامداری هستند.

سردار خرم با تاکید بر اینکه این امنیت هیچگاه مخدوش نخواهد شد، اظهار داشت: دلیل این امر آن است که نیازها و زیرساخت‌هایی که لازمه برقراری امنیت است در این مناطق ایجاد شده و ما برای همیشه با اقتدار در این مناطق حضور داریم و اجازه مخدوش شدن این امنیت را نخواهیم داد.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو با اشاره به حضور نیروهای استان‌های دیگر در عملیات آزادسازی مناطق شمالغرب آن را یک آمادگی رزمی برای همه یگان‌های نیروی زمینی دانست و افزود: البته خط‌شکنی در این مناطق برعهده مردم بومی منطقه بود اما حضور نیروهای نظامی از دیگر استان‌ها موجب دلگرمی و ایجاد روحیه در این نیروها می‌شد چرا که این منطقه از لحاظ وسعت و پیچیدگی و سختی کار یک منطقه ویژه محسوب می‌شود.

فرمانده سپاه شهدا خاطرنشان کرد: البته ما نباید از اقدامات برادرانمان در نیروی انتظامی و مرزبانی چشم‌پوشی کنیم که در کنار نیروهای کُرد مسلمان و بسیجیان بومی منطقه، تمام تلاش خود را برای ایجاد امنیت به کار گرفتند.

سردار خرم خاطرنشان کرد: رزمندگان و مردم ما نشان دادند که حاضرند از خون و جان خود بگذرند اما تحمل حضور دشمن را در خاک جمهوری اسلامی ایران ندارند و این هزینه‌ها را برای ایجاد امنیت پایدار در منطقه تحمل می‌کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها