امروز : یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 21
۰۵:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45377
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 52
گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس- «فراکسیونی به نام اعتدال، در مجلس نهم شورای اسلامی تشکیل می‌شود یا نه؟» این سؤالی است ...

گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس- «فراکسیونی به نام اعتدال، در مجلس نهم شورای اسلامی تشکیل می‌شود یا نه؟»

این سؤالی است که بعد از روی کارمدن دولت یازدهم بارها از سوی برخی نمایندگان تائید و از سوی برخی دیگر تکذیب می‌شود.

رسانه‌های اصلاح‌طلب و حامی دولت که تلاش شایانی برای تشکیل این فراکسیون در مجلس داشته‌اند و حتی تشکیل آنرا پیش از تاسیس در مجلس، در روزنامه‌های زنجیزه‌ای خود کلیده زده‌اند برای پیشبرد اهداف افراطی در مجلس، تشکیل فراکسیون حامی دولت را نه به عنوان تاکتیک، بلکه استراتژی دنبال می‌کنند.

از همین رو، یک روزنامه اصلاح‌طلب حامی دولت طی مصاحبه‌ای با یک عضو فراکسیون رهروان با تیتر «فراکسیون اعتدال برای رای به سه وزیر پیشنهادی فعال می‌شود» از طی شدن مراحل نهایی تاسیس فراکسیون اعتدال خبر داده است.

این روزنامه همچنین به نقل از این نماینده، با متهم کردن برخی نمایندگان به تندروی، مدعی شده است که فراکسیون اعتدال از فراکسیون رهروان انشعاب گرفته است.

با توجه به اختلافی که در بین اعضای فراکسیون رهروان ولایت به هنگام رای اعتماد به وزرای پیشنهادی بروز کرد و حتی موضوع اختلاف به تائید چند عضو این فراکسیون در گفت‌وگوهای جداگانه با رسانه‌های مختلف نیز رسید، به نظر می‌رسد افراطیون، برنامه از پیش تعین شده‌ای برای انشقاق در فراکسیون اصولگرایان داشته باشند.

چند عضو فراکسیون رهروان از قبیل دامادی و جلیلی هرگونه انشعاب در فراکسیون رهروان را به طور جدی تکذیب می‌کنند و این در حالی است پیش‌‌تر محمدرضا تابش نماینده اصلاح طلب مجلس گفته بود: تشکیل فراکسیون حامیان دولت در مجلس بستگی به نحوه تعامل فراکسیون رهروان با دولت دارد که اگر این تعامل خوب نباشد، احتمال تشکیل فراکسیون جدید وجود دارد.

و اما در پایان، روشن نیست که منظور افراطیون از تعامل مجلس با دولت چیست؟ و آیا رادیکال‌ها می‌خواهند فراکسیون رهروان را به جرم دفاع از حقوق مردم، قربانی و منشعب کنند؟
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها