امروز : جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 24
۱۶:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45384
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 120
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت‌الاسلام صدیقی رئیس سابق دادگاه عالی انتظامی قضات در مراسم تودیع خود با بیان اینکه در تمام دوران که خدمت کرده‌ام رئیس ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت‌الاسلام صدیقی رئیس سابق دادگاه عالی انتظامی قضات در مراسم تودیع خود با بیان اینکه در تمام دوران که خدمت کرده‌ام رئیس نبودم که ریاست از من گرفته شود در همه این دوران به مانند یک سرباز و رفیق مشغول خدمت به نظام بودم.

وی ادامه داد: خدا را شکر که به ما توفیق خدمت داده شد تا کنار قضات شریف خدمت کنیم و با آنها همکار باشیم انسان همیشه باید آماده رفتن باشد و هیچ کس در زندگی و پست‌ها ماندگار نیست. خوشا به حال کسی که خوب می‌رود و بدا به حال کسی که بد می‌رود.

صدیقی ادامه داد: خدمت آیت‌الله آملی هم عرض کردم که من نیازی به سمت اداری ندارم چرا که یک روحانی با سخنانش بر مردم تأثیر می‌گذارد و مورد احترام مردم قرار می‌گیرد و این چنین است که دیگر نیازی به سمت‌های اداری نداریم.

مشاور رئیس قوه قضاییه تأکید کرد: با این وجود یک روز خدمت در دادگستری را با تمام احترام‌هایی که مردم به من می‌گذارند عوض نمی‌کنم چون خدمت به نظام در اولویت قرار دارد و برای من ارزشمندتر است.

وی خطاب به مدیران جدید و جوان‌ترها توصیه کرد: در امر خدمت به نظام کوشا باشید چون از هر کاری ارزشمندتر است.

صدیقی افزود: کارهایی که دستگاه قضایی انجام می‌دهد مقدمه آرامش مردم و قضات است. مجازات و کیفر هدف نیست بلکه طریق اصلاح جامعه است.

وی با اشاره به اینکه بهترین طریق نظارت بر عملکرد قضات احترام گذاشتن به قاضی و شخصیت دادن به وی است گفت: هیچ چیز مانند احترام نمی‌تواند بر قاضی تأثیر بگذارد و بر او نظارت کند اصلاً تمام دستگاه‌های نظارتی در خدمت این احترام گذاشتن و ارزش گذاشتن بر قاضی هستند.

صدیقی تأکید کرد: بعضی‌ها دنبال مچ‌گیری از قاضی هستند اما این طریق الهی و اسلامی نیست چون یک طبیب از داشتن تعداد زیادی بیماران خوشحال نمی‌شود بلکه برای او درمان بیماران و سلامتی افراد مهمتر است.

رئیس سابق دادگاه عالی انتظامی قضات ادامه داد: تمام دستگاه‌ها و در رأس آنها دستگاه قضا برای هدایت انسانها فعالیت می‌کنند.

وی در پایان با بیان اینکه در تمام دورانی که خدمت کردم به دنبال ریاست نبودم گفت: از سال ۸۲ تا سال ۹۲ به مدت 10 سال در دادگاه عالی انتظامی قضات مشغول به فعالیت بودم بالاخره زمان جدایی فرا می‌رسد و اکنون نیز ناراحت نیستم. سمت مشاوره رئیس قوه قضاییه نیز به این معنی است که من با دستگاه قضا قهر نکردم و در خدمت دستگاه قضایی هستم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها