امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۱:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45388
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی امروز در حاشیه مراسم افتتاح بزرگترین اورژانس ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی امروز در حاشیه مراسم افتتاح بزرگترین اورژانس کسور در مشهد در جمع خبرنگاران افزود: هنوز رقم دقیق اعتبار مابه‌التفاوت نرخ ارز دارویی که قرار است در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد نهایی نشده بود اما طی روزهای آینده با همکاری مسئولان دولت قطعی می‌شود و پس از تحویل آن به وزارت بهداشت در اختیار بیمه‌ها قرار می‌گیرد تا برای جبران قیمت داروها در اختیار بیماران قرار گیرد.

وی گفت: مسیری که قبلاً اعلام شده بود با اعلام یک شماره تلفن مردم مستقیماً برای دریافت یارانه دارو اقدام کنند جواب نمی‌دهد زیرا ممکن است افرادی نتوانند با این شماره تماس بگیرند و یارانه دارو در اختیار برخی بیماران قرار نگیرد بنابراین بهترین روش پرداخت یارانه دارو از طریق بیمه‌هاست که طی دو هفته آینده چارچوب آن نهایی می‌شود و در اختیار بیماران قرار می‌گیرد.

وزیر بهداشت گفت: برخلاف اینکه در برخی از رسانه‌ها اعلام شده تا دو هفته آینده دارو به قیمت پارسال برمی‌گردد این ابلاغ برای تغییر قیمت داروها حداقل به شش ماه زمان نیاز دارد اما در مورد بیماران خاص و صعب‌العلاج تلاش می‌کنیم این طرح به نتیجه برسد.

وزیر بهداشت همچنین در پاسخ به سؤالی در مورد روند اجرای پزشک خانواده ادامه داد: متأسفانه اعتبارات لازم برای اجرای برنامه پزشک خانواده تأمین نشده به همین دلیل امکان اجرای آن در همه استانها وجود ندارد و بعضی استانها ادعا می‌کنند که اجرای این برنامه را شروع کرده‌اند و اسماً در 9 استان شروع شده است اما عملاً اجرای این برنامه در دو استان فارس و مازندران آن هم تا حدی شروع شده و باید برای اجرای آن پس از آسیب‌شناسی لازم تصمیم بگیرند.

وی در پاسخ به پرسشی در مورد تغییر رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: دولت یازدهم دولت اعتدال است و از همه گروه‌های کارآمد کشور به انقلاب و نظام اعتقاد داشته باشند استفاده می‌کنیم و تلاش می‌کنیم از نیروهای متخصص برای حل مشکلات مردم بدون توجه به گرایشهای سیاسی آنها در عرصه‌های مختلف استفاده کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار