امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۴:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45394
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه یدیعوت آحارنوت در تفسیری به قلم آلکس فیشمن نوشت: احتمال حمله آمریکا نزدیک است که به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه یدیعوت آحارنوت در تفسیری به قلم آلکس فیشمن نوشت: احتمال حمله آمریکا نزدیک است که به 50 درصد برسد اما اگر انجام شود، بزرگتر و قویتر از آن چیزی خواهد بود که ابتدا طرح ریزی شده بود.

این نویسنده اسرائیلی با اذعان به تردید گسترده آمریکا در حمله به سوریه به خاطر عواقب خطرناک و حساب نشده آن نوشت: انتظار می رفت که ما امروز در مرحله بعد از موج اول حمله آمریکا با هدف قرار گرفتن 50 موضع در سوریه بودیم اما اکنون روشن است که بعد از گذشت 19 روز از حمله شیمیایی در ریف دمشق، تلاشها و فشارها برای تعویق عملیات نظامی آمریکا یا لغو آن با قدرت افزایش می یابد.

فیشمن همچنین اذعان کرد: دولت آمریکا اجماع بین المللی را از دست داده است و این احتمال وجود دارد که اگر نظرسنجیها درست باشد، دولت آمریکا اجماع در داخل این کشور را نیز - بعد از رای منفی کنگره به حمله، از دست بدهد و در این صورت جهان با یک رئیس جمهور آمریکای بدون یال و کوپال روبرو خواهد بود که برگه های برنده سیاسی یا موافقت با اقدامی نظامی را در کیسه خود ندارد.

وی گفت: رفتار اوباما همپیمانانش در خاورمیانه را نگران کرده است و برای سران این کشورها در منطقه روشن شده است که وی از روی بخار معده تصمیم می گیرد نه مغزش. این رفتار هنگامی که اعلام کرد استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه خط قرمز واشنگتن است، نمود پیدا کرد؛ امری که نزدیکترین مشاورانش را در بهت فرو برد.

به نوشته این نویسنده، این رفتار در سخنرانی شنبه گذشته اوباما نیز نمود یافت زیرا وی در این سخنرانی اعلام کرد که می خواهد برای کسب موافقت حمله به سوریه به مجلس نمایندگان رجوع کند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها