امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۱۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45396
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ایراکلی آلاسانیا" وزیر دفاع گرجستان معتقد است که عضویت این کشور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ایراکلی آلاسانیا" وزیر دفاع گرجستان معتقد است که عضویت این کشور در ناتو در سال 2014 که "میخائیل ساآکاشویلی" رئیس‌جمهوری سال گذشته وعده آن را داده، ممکن نخواهد بود.

آلاسانیا در مصاحبه با یک مجله روسی در این رابطه گفت: چنین پیش بینی غیرواقع گرایانه است.

مسئله عضویت گرجستان در ناتو در ماه مه سال 2012 در نشست سران این سازمان در شیکاگو مورد بررسی قرار گرفت. رهبران کشورهای عضو ناتو توافق کردند تا همکاری‌های نظامی و تماس‌های سیاسی خود با گرجستان را در راستای این مسئله تقویت کنند، ولی در پذیرش عضویت این کشور در ناتو عجله به خرج نخواهند داد.

وزیر دفاع گرجستان هم یادآور شد که این کشور باید ماموریت خویش در افغانستان تا سال 1014 را به پایان برساند. بعد از آن آمادگی آن را خواهد داشت تا در سایر عملیات نظامی برنامه ریزی شده ناتو برای سال 2015 شرکت کند.

لازم به ذکر است که گرجستان از آگوست سال 2009 تاکنون در ماموریت حفاظت از صلح ناتو در افغانستان مشارکت دارد و تاکنون 29 نظامی خود را در این کشور از دست داده است. در حال حاضر بیش از 1500 نیروی نظامی گرجی در افغانستان حضور دارند که زیر نظر فرماندهی نظامی آمریکا مشغول خدمت هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار