امروز : دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 January 21
۰۵:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 454
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۱۱
تعداد بازدید: 460
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس،هنوز خاطره زلزله ورزقان را از یاد نبرده بودیم که ساعت 16 و 22 دقیقه روز گذشته مرکز ژئوفیزیک خبر از وقوع زلزله در ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس،هنوز خاطره زلزله ورزقان را از یاد نبرده بودیم که ساعت 16 و 22 دقیقه روز گذشته مرکز ژئوفیزیک خبر از وقوع زلزله در منطقه دشتی بوشهر داد.

کسی فکر نمی‌کرد که زلزله‌ای به قدرتبه گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس،هنوز خاطره زلزله ورزقان را از یاد نبرده بودیم که ساعت 16 و 22 دقیقه روز گذشته مرکز ژئوفیزیک خبر از وقوع زلزله در منطقه دشتی بوشهر داد.

کسی فکر نمی‌کرد که زلزله‌ای به قدرت 6 ریشتر این قدر خرابی به بار بیاورد.

خانه‌های خشت وگلی که ترک تا عمق خانه را شکافته و دیوارهای نیم فرو ریخته، خانه‌ها را به خرابه‌ای بدل کرده اما باز حاضر نیستند از خانه جدا شوند.

هر جا چشم می چرخانی کم نیستند زنان و مردانی که در فراغ یکی از عزیزانشان بر نخل خرما در حیاط خانه تکیه داده و ضجه می زنند.
 زهرا کوچولوی 4 ساله هیچ وقت فکر نمی‌کرد، مادرش هنگام شیر دادن به برادر نوزادش برای همیشه زیر دیوار خانه مدفون شود. هنوز کنار دیوار خانه ایستاده و مدام مادر را صدا می‌زند تا شاید از کنار دیوار بیرون بیاید.  

اعزام 100 دستگاه آمبولانس به استان بوشهر

در ابتدا سرور، معاون اورژانس کشور از اعزام 100 آمبولانس در گردش از بوشهر و استانهای همجوار برای امدادرسانی به مصدومان زلزله خبر داد.

در همان ساعات اولیه حیدری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهراز کشته شدن 31 نفر در زلزله بوشهر خبر داد موضوعی که همه از طریق رسانه‌ها پیگیر آن بودند و نگران از افزایش کشته‌ها.

همه آنهایی که قوم و خویشی در این منطقه داشتند به سمت منطقه در حرکت بودند تا شاید بتوانند خبری از سلامت خانواده خود بگیرند و در نهایت جاده‌های منتهی به بوشهر با ترافیک سنگین مواجه شد.

اعلام500 مجروح سه ساعت پس از وقوع زلزله

 محمود مظفر، رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر 3 ساعت پس از وقوع زلزله اعلام کرد که 500 نفر از زلزله زدگان مصدوم شده‌اند که از این تعداد 50 نفر راهی بیمارستان شده‌اند.
 اما با گذشت زمان و وقوع پس لرزه‌های بیشتر در استان بوشهر و در عین حال افزایش کمک‌های امدادی مسئولان آمار بیشتری از تعداد مجروحان و بعضاً کشته شدگان زلزله بوشهر اعلام کردند.

20 نفر از زیر آوار زنده بیرون کشیده شدند

100 تیم امداد و نجات از استانهای فارس،‌کهگیلویه و بویراحمد، ‌هرمزگان و خوزستان راهی منطقه زلزله زده شدند و به کمک سگ‌ها و دستگاه‌های زنده‌یاب با گذشت 6 ساعت از وقوع زلزله 20 نفر زنده از زیر آوار بیرون کشیده شدند.

همچنین 17 تیم تخصصی اسکان اضطراری از امدادگران جمعیت هلال احمر کار برپایی چادر و اسکان زلزله زدگان آغاز شد و تا ظهر امروز حدود 2500 چادر برای اسکان خانوادها برپا شد.

رئیس سازمان مدیریت بحران هم که در ساعتهای پایانی شب وارد منطقه شده بود از وقوع 65 پس لرزه و تخریب صد درصدی 750 واحد مسکونی و مجروح شدن 850 نفر در روستاهای زلزله‌زده استان بوشهر خبر داد.

 و در نهایت سازمان پزشکی قانونی خبر مرگ 35 نفر شامل 22 زن و 13 مرد بوشهری را تأیید کرد که در این میان نام 8 کودک به چشم می‌خورد.
گزارش از فاطمه بیات
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها