امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۲۳:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45404
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، یک مقام ارشد اسرائیلی می‌گوید آمریکا پیش از اقدام نظامی علیه سوریه، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، یک مقام ارشد اسرائیلی می‌گوید آمریکا پیش از اقدام نظامی علیه سوریه، مقامات اسرائیلی را از تصمیم خود آگاه می‌کند.

این مقام اسرائیلی که خواسته نامش افشا نشود، گفته است آمریکا «چند ساعت» پیش از شروع حمله، به اسرائیل اطلاع خواهد داد.

رژیم‌صهیونیستی در دو هفته اخیر اقداماتی را برای مقابله با پاسخ احتمالی سوریه به حمله خارجی انجام داده است. در حال حاضر 4 سامانه «گنبد آهنین» و سامانه‌های دفاعی «پاتریوت» و «پیکان» در شمال فلسطین اشغالی و رو به مرزهای سوریه مستقر شده‌ است.

با وجود آنکه مقامات اسرائیلی تلاش کرده‌اند افکار عمومی داخلی را آرام نگه دارند، اما هراس از پاسخ احتمالی سوریه، به شدت جامعه اسرائیلی را ملتهب کرده است. هفته گذشته تصاویر متعددی از صف‌های طویل اسرائیلی‌ها برای دریافت ماسک‌های ضدگاز، کمک‌های اولیه و مواد غذایی منتشر شد.

برخی مقامات سوری و همچنین گروه‌های مقاومت هشدار داده‌اند که در صورت حمله آمریکا، اسرائیل اولین هدف برای پاسخگویی و اقدامات تلافی‌جویانه است. ترکیه، عربستان و اردن نیز از دیگر اهدافی مطرح‌شده هستند. ارتش ترکیه و اردن هم در چند روز گذشته اقداماتی را برای مقابله با چنین حملاتی ترتیب داده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها