امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۹:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45407
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مرتضی نوربخش درباره پرداختن به شاعران سبک هدی اظهار داشت: سبک هندی حلقه واصله شعر کلاسیک به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مرتضی نوربخش درباره پرداختن به شاعران سبک هدی اظهار داشت: سبک هندی حلقه واصله شعر کلاسیک به شعر امروز است و می‌توان ردپای نوآوری‌های شعر معاصر را در سبک هندی به وضوح مشاهده کرد.

نوربخش به محتوای کتاب اشاره داشته و افزود: درکتاب پنجاه شاعر تاثیر گذار سبک هندی مثل صائب تبریزی، بیدل دهلوی و کلیم کاشانی آورده شده است، که پس از معرفی زندگینامه آنها گزیده ای از اشعار این بزرگان آورده شده است.

این پژوهشگرادبی در ادامه عنوان کتاب«خواب غزالان» را برگرفته از شعر صائب تبریزی دانسته است.

نوربخش که به تازگی در کتابی بعنوان «قیمت عشق» به بررسی سبک عراقی پرداخته است، به تفاوت‌های سبک عراقی و هندی اشاره داشته، گفت:سبک عراقی، سبکی درونگرا است و سبک هندی به نوعی سبکی برون‌گرا است. در سبک هندی بیشتر ارتباط با اشیا مطرح است ولی در سبک عراقی این قضیه کمتر است از این حیث شعر معاصر جزیی‌نگری خود را مدیون سبک هندی است.

گفتنی است غیر از «خواب غزالان» دو کتاب دیگر به نامهای «شوخی جوهر» و «هزار گوهر» که به بررسی شعر سبک هندی پرداخته است توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار