امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۰۷:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45419
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 58
زکریا اخلاقی از شاعران کشورمان در گفت‌گو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس،‌ درباره بحث ممیزی کتاب و بحث‌هایی که اخیرا درباره عدم وجود ممیزی کتاب به وجود ...

زکریا اخلاقی از شاعران کشورمان در گفت‌گو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس،‌ درباره بحث ممیزی کتاب و بحث‌هایی که اخیرا درباره عدم وجود ممیزی کتاب به وجود آمده و عده‌ای بیان می‌کنند که نظارت بر چاپ آثار و کتاب‌ها باید بعد از انتشار کتاب‌ها باشد، گفت: من تعجب می‌کنم که عده‌ای این بحث را مطرح می‌کنند. در کشور ما برای غذای جسم ما فیلترهایی وجود دارد، اداره بهداشت قبل توزیع مواد غذایی صحت و سلامت آنها را بررسی می‌کند تا مردم مریض نشوند.

وی افزود: درباره توزیع مواد غذایی نمی‌گویند اول غذایی پخش شود، مردم آن را بخورند و بعد اگر مریض شدند، آن را جمع کنیم. مواد غذایی و غذای جسم ما قبل از توزیع عمومی باید مهر استاندارد داشته باشد و خیلی فیلترهای دیگر را بگذراند، آن وقت چه طور می‌توان با سهل انگاری از کنار غذای روح مردم گذشت؟

این شاعر گفت: قطعا که کتاب به عنوان غذای روحانی مردم به کنترل و بررسی نیاز دارد و بر تولید محصولات فرهنگی قبل از توزیع آنها باید نظارت داشت و باید توجه ما به غذای روح مردم برای مسئولان مهم باشد.

اخلاقی اظهار داشت: اصل ممیزی کتاب انکار ناپذیر است منتها باید حد و حدود آن و محدوده‌اش مشخص شود که آنها بحث‌های خودش را می‌طلبد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها