امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۸:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45432
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 56
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمیدرضا ترقی در جمع مجمع حامیان ولایت نیشابور ضمن تشریح روند موفقیت اعتدالگرایی در ...

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمیدرضا ترقی در جمع مجمع حامیان ولایت نیشابور ضمن تشریح روند موفقیت اعتدالگرایی در انتخابات اخیر دلایل عدم موفقیت اصولگرایان مثل اصلاح‌طلبان را از دست دادن دستاوردهای 8 ساله بخاطر ضعف دولت دهم در ولایت‌پذیری و حل مشکلات اقتصادی مردم و حاشیه‌سازی‌های جریان انحرافی دانست و اظهارداشت: دولت اعتدال با ریاست آقای روحانی که سابقه خوبی در دوران قبل از انقلاب در نیشابور دارد شکل گرفته و باید تلاش کند با کمک همه بر مشکلات کشور غلبه کرده و مطالبات مردم را پاسخ گوید.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری به دولت یازدهم تصریح‌کرد: از سخنان رهبری به دولت یازدهم می‌توان دریافت که معظم‌له فرآیند دولت‌سازی اسلامی را همچنان مجدانه دنبال می‌کنند و نمی‌خواهند در این فرآیند سستی یا کندی ایجاد شود از این رو با بیان شاخصه‌های دولت مطلوب اسلامی ریل حرکت دولت یازدهم را مشخص کرده‌اند.

این نماینده دوره پنجم مجلس شورای اسلامی افزود: اعتدال‌گرایی یک روش در اداره کشور است و کسانی که می‌خواهند آن را برای اصلاح‌طلبان مصادره کنند یا آنرا به جریان سومی در کشور تعبیر کنند، اشتباه می‌کنند.

وی ادامه داد: اعتدال راه اصلاحات را نمی‌رود ولی اصلاحات می‌خواهد از دریچه اعتدال به اهداف خود دست پیدا کند.

وی با اشاره به تحلیل‌های انتخاباتی تئوریسین‌های اصلاحات گفت: تئوریسین‌های اصلاح‌طلب با توجه به فتنه 88 و حوادث پیش آمده به این جمع بندی رسیده‌اند که بعد از فتنه 88 بخش قابل توجهی از مردم نسبت به مجریان و عاملان فتنه واگرائی پیدا کرده‌اند و لذا روش رادیکالی در اصلاحات را رد و توصیه می‌کنند که باید اصلاحات در ایران نرم و در چهارچوب قانون اساسی صورت پذیرد به همین خاطر اصلاح‌طلبان مثل اخوان المسلمین برای نفوذ در نظام می‌خواهند بصورت نرم و لایه لایه پیشروی کنند.

رئیس مرکز امور بین الملل حزب موتلفه اسلامی در ادامه یادآور شد: اصلاح‌طلبان می‌خواهند با نفوذ در وزارتخانه‌های علوم و آموزش و پرورش، جنبش دانشجوئی را احیا و جامعه‌سازی مدنی را بجای جامعه‌سازی اسلامی دنبال کنند.

وی خطاب به مجلس تاکید کرد: نمایندگان باید مثل زمان رای اعتماد به وزرا حساسیت خود نسبت به این وزارتخانه‌های آینده ساز و مستعد برای بحران سازی  را حفظ و اجازه ندهند افراد حاشیه ساز و ناسازگار با سیاست‌های نظام در آن رخنه کنند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با رد فرضیه شروع دوران پسا اصولگرائی افزود: گفتمان اصولگرائی، گفتمان انقلاب اسلامی است و حذف شدنی نیست. ممکن است چند مدتی اصولگرایان در قدرت نباشند ولی این به معنای کنار رفتن گفتمان نیست.

ترقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحران اخیر سوریه گفت: حمله غرب به سوریه به ضرر سیاست‌های دولت تازه کار آقای روحانی است؛ زیرا این حمله موضع ایران نسبت به آمریکا را خصمانه کرده و راه مذاکره و گفتگو را می‌بندد و منطقه را دچار یک جنگ ناخواسته خواهد کرد.

رئیس مرکز امور بین الملل حزب موتلفه اسلامی پیروز انتخابات را مردم و رهبری دانست و ادامه داد: نباید بعضی از شخصیت‌ها تصور کننند می‌توانند اهداف سکولاریستی یا تزهای دموکراسی خواهی غربی یا نگاه‌های با عینک غرب به مسائل منطقه را از درون اعتدال گرائی دنبال کنند.

ترقی حمایت حکیمانه، رصد هوشمندانه و نقد منصفانه دولت را بهترین مشی سیاسی احزاب در قبال دولت دانست و تاکید کرد: باید به دولت فرصت داد تا در زمان مشخص شده بتواند بر مشکلات کشور غلبه کند و آرامش و ثبات سیاسی و اقتصادی کشور حفظ شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها