امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45435
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام کریمی قائم مقام جدید رئیس دیوان عالی کشور در مراسم معارفه خود با ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام کریمی قائم مقام جدید رئیس دیوان عالی کشور در مراسم معارفه خود با اشاره به سوابق قضایی خود در امور قضایی گفت: روزی در دفتر کار خود نشسته بودم که برای من حکم ریاست یکی از شعبه‌های دیوان عدالت اداری را فرستادند، با آیت‌الله موسوی اردبیلی تماس گرفتم و ماجرا را پرسیدم، ایشان گفت تو کاری نداشته باش و برو خدمت کن.

وی ادامه داد: مدتی بعد حکم دادستان عالی انتظامی قضات را برایم فرستادند باز هم با آیت‌الله موسوی اردبیلی تماس گرفتم و ایشان به من گفت «مگر نگفتم فضولی موقوف، برو و خدمت کن».

کریمی ادامه داد: پس از اینکه آیت‌الله یزدی مسئولیت قوه قضائیه را برعهده گرفت به من گفت که صلاح نیست که در سمت دادستان عالی انتظامی قضات خدمت کنی. جای دیگر را مشخص کن تا برای تو حکمی بزنیم، اما من به ایشان گفتم هر جا شما صلاح بدانید خدمت می‌کنم و دنبال پست و مقام نیستم. مدتی بعد حکم معاونت قضایی قوه قضائیه را برای من زدند.

قائم مقام جدید رئیس دیوان عالی کشور با بیان اینکه در زمان ریاست آیت‌الله شاهرودی در یکی از شعب دیوان عالی کشور مشغول خدمت‌رسانی بوده است، گفت: این خاطرات را گفتم تا بدانید من با دیوان عالی کشور و دستگاه قضایی بیگانه نیستم و از مسائل و مشکلات دیوان اطلاع دارم.

وی یکی از مشکلات اساسی دیوان را حجم زیاد پرونده‌ها عنوان کرد و گفت:‌ زمانی به قاضی دیوان عالی می‌گویند که برایت یک پرونده آورده‌ایم اما وقتی این پرونده را تحویل می‌دهند، معادل 20 کامیون پرونده تحویل قاضی می‌شود که قاضی باید برای رسیدگی به یک پرونده همه این 20 کامیون پرونده را مطالعه کند و این مشکل بزرگی برای قضات است.

وی تاکید کرد: من برای رفع این مشکل بسیار فکر کرده‌ام و راه‌هایی نیز اندیشیده‌ام، زمانی به این مسئله فکر می‌کردم که چگونه یک قاضی می‌تواند با حوصله این حجم بسیار پرونده را مطالعه کند که در نهایت به این نتیجه رسیدم که مصداق آن همان حدیث رسول‌الله است که بیان کردند، ‌اگر مسلمانی در جهت رفع گرفتاری مسلمان دیگر پیش‌قدم شود، کار او مانند 9 هزار سال روزه گرفتن است. روزه‌ای که شب‌هایش تا صبح عبادت خدا را انجام می‌دهد.

حجت الاسلام کریمی تاکید کرد: من آمده‌ام به شما قضات که به تعبیر آیت‌الله گیلانی، ملائکه الهی هستید که بر روی زمین قدم برمی‌دارید، خدمت کنم و بدین منظور از آیت‌الله آملی تشکر می‌کنم که من را برای خدمت‌رسانی انتخاب کرده است.

وی در پایان با اشاره به فضائل و ویژگی‌های آیت‌الله آملی گفت: اگر به این دو ویژگی برجسته آیت‌الله آملی که یک حافظه بسیار قوی و خدادادی ایشان و دو، تقوا و پاکدامنی و الهی بودن تصمیمات ایشان اشاره نکنم در حق وی جفا کرده‌ام، چرا که شاهد بوده‌ام در پرونده‌ای که یک طرف آن مخالف صددرصدی آیت‌الله آملی و طرف دیگر یکی از نزدیکان وی بود، ایشان توانست بهترین تصمیم را بگیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها