امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۲:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45437
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 41
رحمت الله حافظی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره جلسه انتخاب شهردار گفت: جلسه خوبی بود و بهترین احتمالی که می شد در چینش رئیس شورا و شهردار ...

رحمت الله حافظی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره جلسه انتخاب شهردار گفت: جلسه خوبی بود و بهترین احتمالی که می شد در چینش رئیس شورا و شهردار داد، به وقوع پیوست؛ با این ترکیب که مسجدجامعی از یک نگرش سیاسی و قالیباف از نگرش دیگر هستند.

وی ادامه داد: ما‌ این دو انتخاب را به فال نیک می گیریم و انتظار داریم با این نحوه انتخاب، چالش ها بهتر شناسایی شود و برنامه ریزی ها جدی تر شود و این انتخابات نهایتا به نفع مردم تهران باشد.

حافظی افزود: چه بسا اگر هر دو کرسی توسط یک جناح تصاحب می شد، نقاط ضعف کمرنگ تر دیده می شد و امورات با اغماض می گذشت. ولی الان حساسیت ها قطعا از سوی هر دو گروه بیشتر خواهد بود و انشاء الله حساسیت بیشتر، باعث ارتقای کارآمدی مدیریت شهری تهران باشد.

عضو شورای شهر درباره انتخاب قالیباف به عنوان شهردار گفت: انتخاب شهردار واقعا سیاسی نبود و همانطور که از تعداد آرا مشخص بود، هم در انتخاب شهردار و هم رئیس شورا از هر دو گروه سیاسی حاضر در شورا به هر دو نفر رای دادند. اگر اعضای شورا به این دو انتخاب از بعد سیاسی نگاه می کردند،‌ 16 رایی که آقای قالیباف کسب کرد، می توانست در روز انتخاب رئیس شورای شهر هم کارساز باشد و نتیجه را به شیوه دیگری رقم بزند.

وی همچنین گفت: وزن شورا ایجاب می کرد که انتخاب شهردار به این صورت و بدون گرایش سیاسی صورت بگیرد و انشاءالله بعد از این هم کارها به دور از سیاسی کاری پیگیری شود.

حافظی درباره فضاسازی ها و هجمه های رسانه ای در روزهای پیش از انتخاب شهردار گفت: عده ای همه حیاتشان فعالیت سیاسی است که اینها خارج از شورا هستند و ما به آنها کاری نداریم. اما نمایندگان مردم در شورا باید به دور از سیاسی کاری برای حل مشکلات مردم برنامه ریزی کنند.

وی تاکید کرد: قطعا شورا با ورود به مسائل سیاسی، فضای کار برای مردم را از دست خواهد داد، چون مسائل سیاسی بسیار وسیع و پیچیده هستند و کسانی که این فضاها را ایجاد کرده اند، باید پاسخگو باشند. اما شورا تا کنون به دور از این جو سازی ها کار خود را انجام داده و انشاءالله بعد از این هم به همین صورت پیش خواهد رفت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار