امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45438
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در حاشیه مراسم تودیع و معارفه ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در حاشیه مراسم تودیع و معارفه قائم مقام رئیس دیوان عالی کشور در پاسخ به خبرنگاران در مورد اظهارات وزیر دادگستری پیرامون طرح کاداستر، گفت: ایشان به درستی گفتند که یکی از مسائل بحث اجرای این طرح کاداستر جامع مربوط به اراضی دولتی است و وزارت دادگستری باید در تعامل با دستگاه‌های متولی این مشکل را برطرف کند.

وی ادامه داد: سازمان و دستگاه‌های متولی مانند اوقاف و وزارت راه و شهرسازی می‌تواند در این زمینه به ما کمک کند تا سندهای لازم برای اراضی را صادر کنیم.

تویسرکانی با بیان اینکه بیش از 95 درصد عرصه‌های کشور دولتی است، گفت: این زمین‌ها اگر سند دار شوند و برای آنها طرح کاداستر به اجرا در بیاید از زمین‌خواری و تجاوز به منابع دولتی جلوگیری می‌شود.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، تأکید کرد: پیش‌بینی ما برای اجرای طرح کاداستر اعتباری حدود 6 میلیارد تومان است که باید تأمین شود البته ارزیابی دقیق‌تر در تعامل با دولت تهیه و به مجلس ارائه می‌شود.

وی بخش دیگری از مشکلات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور را ساختمان‌های قدیمی و فرسوده این سازمان عنوان کرد و گفت: با وجود اینکه سازمان ثبت اسناد و املاک قدمتی 100 ساله دارد حدود 200 ساختمان این سازمان مخروبه و قدیمی هستند و انتظار داریم که دستگاه‌ها به ما در ساماندهی این ساختمان‌ها کمک کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار