امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۴:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45448
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 112
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در حالی که لفاظی‌های جنگ‌طلبانه کشورهای غربی علیه سوریه شدت گرفته مسکو از ارسال یک کشتی جنگی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در حالی که لفاظی‌های جنگ‌طلبانه کشورهای غربی علیه سوریه شدت گرفته مسکو از ارسال یک کشتی جنگی دیگر به سوریه خبر داد.

وزارت خارجه روسیه گفته است طی روزهای آینده کشتی نظامی دیگری عازم سواحل روسیه خواهد شد.

این در حالی است که روسیه چندین فروند کشتی جنگی خود را در نزدیکی سواحل سوریه در دریای مدیترانه مستقر کرده است.

در همین حال، ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه که در مسکو میزبان کشورهای عضو گروه 20 بود روز جمعه گفت اگر به سوریه حمله شود، روسیه از آن کشور دفاع خواهد کرد.

وی همچنین گفت که بیشتر رهبرانی که در سنت پترزبورگ جمع شده‌اند مخالف تهاجم نظامی به سوریه هستند.

پوتین تصریح کرد: «من می‌توانم به شما بگویم که چه کسی از اقدام نظامی حمایت می‌کند.حامیان حمله نظامی امریکا، ترکیه، عربستان سعودی، کانادا، فرانسه و البته انگلیس هستند، در حالی که حمایت نخست وزیر بریتانیا از امریکا، در میان مردم انگلیس از اقبال عمومی برخوردار نیست. اما روسیه، چین، هند، برزیل، آرژانتین، آفریقای جنوبی و ایتالیا مخالف حمله نظامی به سوریه هستند.»

پارلمان انگلیس هفته گذشته با وجود درخواست‌های دیوید کامرون، نخست‌وزیر این کشور برای حمله، با مداخله نظامی در سوریه مخالفت کرد.

لفاظی‌های جنگ طلبانه علیه سوریه بعد از این شدت گرفت که مخالفان حکومت سوریه 30 مرداد (21 اوت) ادعا کردند که نیروهای دولتی مواضع شبه نظامیان در مناطق عین ترما، زملکا و جوبر را هدف حمله شیمیایی قرار دادند که در پی این حمله بیش از هزار نفر کشته شدند.

دولت سوریه به شدت این ادعا را رد می‌کند و می‌گوید در شرایطی که پیروزی‌های نظامی به دست آورده و بازرسان سازمان ملل در سوریه به سر می‌برده‌اند، نیروهای دولتی دلیلی برای استفاده از تسلیحات شیمیایی نداشته‌اند.

دمشق همچنین به بازرسان تسلیحاتی سازمان ملل اجازه داده در مناطقی که ادعا می‌شود در آنها از حمله شیمیایی استفاده شده تحقیقات لازم را به عمل آورند. علی‌رغم این، دولت آمریکا ضمن کوبیدن بر طبل جنگ گفته دولت سوریه برای اعتمادسازی دیر وارد عمل شده است.

سوریه از سال 2011 صحنه ناآرامی و خشونت‌های مرگبار بوده است. بسیاری از مردم و مأموران امنیتی در درگیری‌های این کشور از آن زمان کشته شده‌اند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قدرت‌های غربی و متحدان آنان در منطقه به ویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه‌نظامیان معارض دولت در سوریه حمایت می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار