امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45453
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 79
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، افراد مسلح ناشناس دیروز یکشنبه یک افسر ویژه را در شهر بنغازی لیبی ترور کردند. یک منبع امنیتی ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، افراد مسلح ناشناس دیروز یکشنبه یک افسر ویژه را در شهر بنغازی لیبی ترور کردند.

یک منبع امنیتی گفت: افراد مسلح با استفاده از یک خودروی هیوندای سانتافه در منطقه حدائق بنغازی به سوی خودروی محمد فرج الشکری از نیروهای ویژه ارتش آتش گشودند و وی را به قتل رساندند.

صبح دیروز یکشنبه در شهر بنغازی چند مورد ناآرامی از جمله تلاش برای ترور برخی چهره‌ها اتفاق افتاد.

تظاهرات کنندگان لیبیایی خواستار سرنگونی دولت زیدان شدند

شماری از شهروندان لیبیایی دیروز با تجمع مقابل ساختمان نخست وزیری لیبی در طرابلس خواستار استعفای علی زیدان، نخست وزیر این کشور و کابینه آن شدند.

معاذ الجفائری، یکی از عوامل ساماندهی این تظاهرات گفت: دلیل برگزاری تظاهرات ضعف خدمات رسانی در پایتخت است و ما به اعمال فشار علیه کنگره ملی برای سلب رای اعتماد از دولت ادامه می‌دهیم.

سامی الساعدی، فعال سیاسی لیبی گفت: زیدان کسی است که مانع ساخته شدن نهاد ارتش و پلیس در لیبی است و باید در این ارتباط بازجویی شود وی به وعده‌های خود به مردم لیبی عمل نکرد.

از سوی دیگر عبد الرؤوف، فعال سیاسی و حقوقی لیبی گفت که مردم لیبی خواستار تشکیل کابینه بحران مرکب از حداکثر 10 وزارتخانه هستند به گونه‌ای که این کابینه بحران را مدیریت کرده و کمیته 60 نفره تدوین قانون اساسی را تشکیل دهد و قانون اساسی به همه پرسی ملت گذاشته شود.

شماری از شهروندان لیبی از پنجشنبه گذشته با برپایی تظاهرات در اعتراض به قطعی مکرر جریان آب و برق طرابلس خواستار برکناری زیدان شدند.

فراخوان گروه‌های اسلام گرای برای برپایی تظاهرات تا سرنگونی دولت زیدان

بحران سیاسی در لیبی بین حزب عدالت و سازندگی شاخه جماعت اخوان المسلمین با نخست وزیر این کشور در پی سفر هفته گذشته وی به قاهره شدت یافته است.

حزب عدالت و سازندگی معتقد است که زیدان برای تبریک کودتای نظامی در مصر به قاهره سفر کرد.

سفر علی زیدان به مصر و دیدار با مسئولان مصر و به ویژه دیدار وی با عبد الفتاح السیسی وزیر دفاع این کشور، موجب برانگیخته شدن خشم گروه‌های اسلام گرای لیبی شده است.

در همین راستا گروه‌ها و جناح‌های اسلام گرای لیبی از مردم این کشور خواسته‌اند برای سرنگونی دولت لیبی تا روز جمعه تظاهرات اعتراضی برگزار کنند.

این در حالی است که چهره‌ها و شخصیت‌های اسلام گرای لیبی از جمله شیخ صادق الغریانی مفتی این کشور از این فراخوان حمایت کردند.

کمیسیون بحران کنگره لیبی راه حل عملی برای بحران امنیتی این کشور ارائه داد

این در حالی است که کمیسیون بحران که کنگره ملی لیبی برای پیگیری اوضاع کنونی در کشور تشکیل داده است خلاصه‌ای از نتایج کار خود را به پارلمان ارائه کرد.

محمد الزروق، عضو کمیته قانون گذاری کنگره ملی لیبی در اظهاراتی گفت: این کمیته طی ارتباط خود با وزارتخانه‌ها و طرف‌های ذیربط به برخی راه حل های عملی دست یافته است.

کنگره ملی لیبی در سوم سپتامبر جاری کمیسیون مدیریت بحران برای پیگیری اوضاع کنونی متشکل از 13 عضو تشکیل داده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها