امروز : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45459
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 73
ناهید محمدی‌قادر در حاشیه سومین جشنواره نمایشنامه‌خوانی رضوی در همدان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: با نمایشنامه « دختران چهل قفل» در جشنواره ...

ناهید محمدی‌قادر در حاشیه سومین جشنواره نمایشنامه‌خوانی رضوی در همدان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: با نمایشنامه « دختران چهل قفل» در جشنواره نمایشنامهخوانی همدان حضور داریم.

وی ادامه داد: ایده متن نمایشنامه به خاطرات دوران کودکی خودم مربوط است و متن را یکی از نمایشنامه‌نویسان همدان تبدیل به نمایشنامه کرده است.

سرپرست گروه نمایشنامه‌خوانی استان همدان (مرکز شماره یک) در ادامه با اشاره به اینکه نمایشنامه‌خوانی به عنوان یک فعالیت فرهنگی نبوده است تصریح کرد: نمایشنامه‌خوانی رضوی از سه سال گذشته این هنر را به عنوان یک فعالیت فرهنگی در محافل فرهنگی مطرح کرده است.

وی اضافه کرد: جشنواره نمایشنامه‌خوانی رضوی فرصت آشنایی کودکان با هنر نمایشنامه‌خوانی و نمایش را فراهم کرده است.

محمدی‌قادر ابراز داشت: شرکت کودکان در جشنواره نمایشنامه‌خوانی باعث ایجاد انگیزه در بین همکاران کانون پرورش فکری شده و آنها هم با روحیه بیشتری در کنار اعضای کانون فعالیت‌های نمایشنامه‌خوانی را پیگیری می‌کنند. 

وی اذعان کرد: هنر نمایشنامه‌خوانی با وجود اینکه هنر نوپایی است اما در بین کودکان و نوجوانان جایگاه خود را به دست آورده و به خاطر جذابیت‌های این هنر فاخر نوجوانان از آن بسیار استقبال کردند.

سرپرست گروه نمایشنامه‌خوانی همدان مرکز شماره یک کانون پرورش فکری کودک و نوجوان با بیان اینکه خانواده‌ها نیز باید کودکان را با مقوله کارهای فرهنگی و هنری بیشتر آشنا کنند بیان داشت: کودکان و نوجوانان با همکاری خانواده‌ها و مربیان کانون بعد از آشنایی با هنر نمایشنامه‌خوانی باید متن نمایشی خوبی در اختیار داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه متون نمایش با نگرش مذهبی کم است تصریح کرد: اگر بچه‌ها در این نوع فعالیت‌ها شرکت کنند قطعاً خانواده‌ها به تبعیت از کودکان برای همراهی آنها وارد کار خواهند شد. 

محمدی‌قادر با بیان اینکه کارکرد اصلی کانون، پرورش فکر بچه‌ها است ابراز داشت: وقتی کودکان و نوجوانان درگیر فعالیت‌های فرهنگی و هنری شوند بازتاب این فعالیت‌ها را در خانواده می‌توان به وضوح مشاهده کرد.
انتهای پیام/89019/ی30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها