امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۸:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45471
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۰
تعداد بازدید: 57
محمد محمدرضایی نماینده اصلاح‌طلب مجلس ششم در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رئیس جمهوری خواست زمینه حضور ...

محمد محمدرضایی نماینده اصلاح‌طلب مجلس ششم در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رئیس جمهوری خواست زمینه حضور شهردار تهران در جلسات هیئت دولت را فراهم کند.

وی تصریح کرد: یکی از اشتباهات بزرگ دولت خاتمی این بود که با انتخاب احمدی‌نژاد به عنوان شهردار تهران با حضور او در جلسات هیئت دولت به مخالفت پرداخت.

محمدرضایی ادامه داد: در دولت سازندگی، شهردار تهران بر اساس آیین نامه در جلسات هیئت وزیران شرکت می‌کرد اما دولت خاتمی با بی‌تدبیری که با نوعی انحصارطلبی و تنگ‌نظری همراه بود با تغییر آیین نامه مانع قانونی بر سر راه حضور احمدی‌نژاد در دولت ایجاد کرد.

عضو مجمع نمایندگان ادوار مجلس گفت: مخالفت با حضور شهردار در جلسات دولت اصلاحات به دلیل عدم همسوی احمدی‌نژاد با رئیس جمهور وقت، به چالشی سوال برانگیز برای دولت مبدل شد.

وی در همین راستا به تذکر خود و برخی نمایندگان اصلاح‌طلب در مجلس ششم به رئیس جمهوری وقت به دلیل این رفتار تبعیض آمیز اشاره کرد و گفت: البته این تذکر مورد توجه خاتمی قرار نگرفت.

محمدرضایی گفت: اقدام دولت خاتمی در جامعه اثر منفی گذاشت و مردم به گونه‌ای از ظلم دولت به شخص شهردار تهران که در آن زمان پر جنب و جوش‌تر از ملک‌مدنی ظاهر شده بود، برنتافتند و موج منفی علیه دولت ایجاد شد.

وی ادامه داد: احمدی‌نژاد هم با استفاده هوشمندانه از این موج تبلیغی و با مظلوم‌نمایی اهداف سیاسی خود را پیش برد و بر کرسی همان دولتی تکیه زد که به عنوان یک عضو مدعو هم به آن راه نداشت.

نماینده اصلاح‌طلب مجلس ششم گفت: متأسفانه احمدی‌نژاد هم خطای دولت قبل از خود را در برابر شهردار تهران ادامه داد و با وجود وعده به مردم، روند ناصوابی که تجربه کرده بود، تداوم بخشید.

محمدرضایی افزود: دولت احمدی‌نژاد هم برای حضور شهردار تهران در جلسات دولت که اهمیتش کمتر از حضور رئیس سازمان صداوسیما نیست، گامی برنداشت که به این اقدام نیز از طریق رسانه‌ها اعتراض کرده بودم، اما توجهی به آن نشد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه سخنانش اظهار داشت: با فضای جدیدی آغاز شده، امیدواریم زمینه حضور شهردار تهران در جلسات دولت فراهم شود.

محمدرضایی افزود: از دولت تدبیر و امید که نشان داده از سعه صدر و ظرفیت بالا در تعامل با همه گروه‌ها برخودار است، به عنوان یک حامی انتظار داریم تدبیری برای اصلاح آیین نامه و حضور شهردار در جلسات دولت بیاندیشد.

وی تصریح کرد: امیدواریم شهردار تهران به عنوان متولی اداره امور پایتخت و بیش از 10 میلیون شهروند، در جلسات دولت که به نوعی مسائل و مباحث عمران شهری و موضوعات مرتبط با کلان‌ شهرها در دستور کار قرار دارد، حضور یابد.

محمدرضایی گفت: اگر چه شخصاً تصدی مجدد شهردار تهران توسط آقای قالیباف را به مصلحت او و شهروندان تهرانی نمی‌دانم اما شهردار هر که باشد، دولت تدبیر و امید باید حضورش را در جلسات هیئت وزیران تحمل کند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پایان عملکرد قالیباف در شهرداری تهران را قابل قبول دانست و گفت: اگر چه از جهت سیاسی با آقای قالیباف همسو و همفکر نیستم اما اگر بخواهم به او نمره دهم، کمتر از 17 نخواهد بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها