امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45485
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۱
تعداد بازدید: 86
قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به در پیش ...

قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به در پیش بودن آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها گفت: با توجه به در پیش بودن اول مهرماه باید همگان به آرام بودن فضای دانشجویی و دانشگاهی کمک کنند.

وی ایجاد التهاب را سم مهلکی برای فضاهای علمی کشور دانست و افزود: مسئولان باید به این نکته دقت کنند که در ابتدای سال تحصیلی اقداماتی مانند تغییر روسای دانشگاه‌ها که امکان ایجاد التهاب در فضای دانشگاهی را دارد، دنبال نکنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به خلق حماسه سیاسی در 24 خرداد 92 تصریح کرد: مقام معظم رهبری بعد از آن حماسه به خلق حماسه اقتصادی و توجه به پیشرفت‌های علمی تاکید کردند.

جعفری اضافه کرد: امروز همگان متوجه  اهمیت بحث اقتصاد در کشور هستند اما باید موارد علمی را نیز مورد توجه قرار گیرد که در این زمینه دانشگاه‌ها نقش اساسی دارند.

وی آهنگ رشد علمی کشور را مناسب دانست و آرام بودن فضای علمی و محیط‌های دانشگاهی را یکی از عوامل مطلوب بودن این آهنگ توصیف کرد و گفت: اگر می‌خواهیم روند پیشرفت علمی کشورمان به صورت هدفمند و درست ادامه یابد بایستی مجموعه دانشگاهی را حمایت کرده و از ایجاد التهاب خودداری کنیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ادامه گفت‌وگوی خود با فارس، با اشاره به برخی خبرهای منتشره درباره تلاشی‌هایی برای عزل فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه آزاد، گفت: اعتدال اقتضا می‌کند که با مسائلی همچون تغییر رئیس دانشگاه آزاد به صورت منطقی برخورد شود؛ هنوز 2 سال از حکم فرهاد دانشجو باقی مانده است، به همین دلیل بهتر است اجازه دهند وی برنامه‌هایش را اجرایی کند.

وی اقدامات فرهاد دانشجو در زمان تصدی ریاست دانشگاه آزاد را مطلوب دانست و گفت: آقای دانشجو پس از ورود به دانشگاه آزاد احترام مجموعه قبلی خود را نگاه داشت؛ زمانی که فرد اینگونه رفتار می‌کند حقش نیست تحت فشار قرار بگیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها