امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۹:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45493
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌حجت الاسلام دخیل عباس زارع زاده، عضو هیئت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌حجت الاسلام دخیل عباس زارع زاده، عضو هیئت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که پتانسیل‌های فرهنگی خوبی در کشور داریم، اظهار داشت: مردم در کنار مساجد و تکایا، با امامزداگان نیز ارتباط مستقیم و خوبی دارند.وی با اشاره به اینکه امامزادگان محیط های پذیرش دینی خوبی برای اقشار مختلف به شمار می‌آیند، افزود: امامزادگان محیط های خوبی برای فراهم کردن تغذیه فکری و فرهنگی مردم به شمار می‌آیند، به همین دلیل برنامه‌ریزی‌های لازم برای تقویت سطح فرهنگی مردم باید صورت گیرد.

عضو مجمع روحانیت مجلس با تأکید بر اینکه باید افراد فرهیخته مدیریت هیئت امنای امامزداگان را بر عهده گیرند، تصریح کرد: افرادی که درد فرهنگ را داشته باشند به خوبی می‌توانند از پتانسیل حضور مردم در امامزادگان بهره برداری کنند.

حجت الاسلام زارع زاده به ضرورت حمایت مجلس شورای اسلامی در این زمینه اشاره کرد و افزود: باید طرح هایی نیز از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه به مجلس ارائه شود تا نمایندگان با تبدیل آن طرح‌ها به قانون، منجر به تقویت بعد معنوی و فرهنگی امامزادگان شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اشاره به تهاجم فرهنگی غرب و آمریکا علیه تفکر معنوی و اعتقادات مذهبی ملت بویژه جوانان، تصریح کرد: ما باید با بهره‌برداری بهینه از ظرفیت‌های امامزداگان نسل جوان و آینده کشور را علیه توطئه‌ها واکسینه کنیم.

وی با اشاره به اینکه امامزادگان با اعتقادات مردم گره خورده‌اند، افزود: نباید با حضور و تجمع گستره مردم در امامزادگان برخورد تشریفاتی داشته باشیم بلکه باید از این فضا برای تعمیق اعتقادات دینی مردم استفاده کنیم.

حجت الاسلام زارع زاده با اشاره به تلاش سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای اجرای برنامه‌های فرهنگی در امامزادگان، افزود: سازمان اوقاف اقدامات خوب فرهنگی بسیاری در امامزادگان انجام داده است اما این مقدار کافی نیست و باید اقدامات فرهنگی در این اماکن مقدس به رویه‌ای ماندگار تبدیل شود نه فصلی و موقتی باشد.

عضو فراکسیون احیا وقف: منزلت امامزادگان و مساجد با اشاره به ضرورت بازنگری قوانین مساجد و امامزدگان در مجلس تصریح کرد: در زمینه اعتبارات نیز مجلس باید در راستای تقویت و حل مشکلات مالی امامزادگان گام بر دارد.

وی در پایان افزود: سازمان اوقاف و امور خیریه با توجه به امکانات بسیاری در اختیار دارد می‌تواند بهترین اقدامات فرهنگی را بدون نیاز به امکانات دولتی به اجرا در آورد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها