امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45503
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، رؤسای جمهور روسیه و آمریکا در پیام‌های جداگانه‌ای به رئیس جمهور تاجیکستان بیست‌دومین سالگرد استقلال ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، رؤسای جمهور روسیه و آمریکا در پیام‌های جداگانه‌ای به رئیس جمهور تاجیکستان بیست‌دومین سالگرد استقلال این کشور را تبریک گفتند.

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در پیام تبریک خود تأکید کرد که توسعه و پویایی روابط 2 کشور تاجیکستان و روسیه براساس دوستی طولانی و درک متقابل بوده و گفت‌وگوهای سیاسی و گسترش همکاری‌های سازنده در زمینه تجارت، اقتصاد، فناوری و انسانی دلیل گسترش این روابط است.

وی همکاری 2 کشور را در چارچوب کشورهای همسود، سازمان پیمان امنیت جمعی و اوراسیا دانست.

پوتین ابراز امیدواری کرد که تقویت همکاری‌های استراتژیک بین 2 کشور مطابق با منافع 2 ملت خواهد بود و در امتداد ثبات و امنیت آسیای مرکزی می‌باشد وی در پایان برای ملت تاجیک سعادت و بهروزی آرزو کرده است.

«باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا نیز به همین مناسبت پیام تبریکی را به «امامعلی رحمان» فرستاده و تأکید کرد که ما به دوستی با تاجیکستان افتخار می‌کنیم.

وی در پیام تبریک خود آورده است ما از نقش تاجیکستان در ایجاد صلح و ثبات در افغانستان قدردانی کرده و مشتاقانه خواهان تعمیق روابط دوستانه با تاجیکستان هستیم، ما کشور تاجیکستان را یک شریک قابل اعتماد دانسته و برای این ملت دموکراسی و رفاه آرزو می‌کنیم.

کشور تاجیکستان پس از فروپاشی شوروی 9 سپتامبر 1991 استقلال خود را اعلام و از آن تاریخ روابط دیپلماتیک مستقل خود را با کشورهای دیگر آغاز کرد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها