امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45533
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 46
محمدرضا تابش در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره آلودگی نفتی که چندی پیش از جانب نفتکش هندی وارد آب‌های خلیج فارس شده بود، اظهار داشت: توقیف این ...

محمدرضا تابش در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره آلودگی نفتی که چندی پیش از جانب نفتکش هندی وارد آب‌های خلیج فارس شده بود، اظهار داشت: توقیف این نفتکش هندی اقدام بسیار مناسب و ارزنده‌ای بود.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی افزود: طبق معاهدات بین المللی کشتی‌هایی که در آب‌های بین المللی در حال تردد هستند و در این میان مواد آلاینده‌ای نظیر نفت را وارد این بخش از محیط زیست طبیعی می‌کنند، الزاماً باید جبران خسارت کنند.

وی متذکر شد: امیدواریم که این موضوع به نحو اساسی مورد رسیدگی قرار گیرد ضمن آنکه نتیجه آن به افکار عمومی اعلام شود.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مردم باید مطلع شوند که مسئولان و صاحبان نفتکش هندی و به طور کلی کشور هند برای جبران خسارات وارده به آبهای خلیج فارس چه اقدامی را انجام دادند.

این نماینده منتخب مردم در خانه ملت اضافه کرد: به هر صورتی(چه عمد و چه غیر عمد) نفت خام از نفتکش هندی به آبهای خلیج فارس نشت کرده باشد، باید صاحبان کشتی یا دولت هند خسارات وارده را جبران کنند چراکه در هر صورت محیط زیست آلوده شده است.

تابش با تأکید بر ضرورت پرداخت جریمه از سوی دولت هند، خاطرنشان کرد: وزارت امور خارجه و سازمان محیط زیست در تعامل با دولت هند باید پیگیر این مسئله باشند.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها