امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45536
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مهدی محب‌علی دبیر اجرایی جشنواره خانه رؤیایی من گفت: هنر معماری داخلی می تواند به عنوان بخشی از سبک زندگی ایرانی مورد ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مهدی محب‌علی دبیر اجرایی جشنواره خانه رؤیایی من گفت: هنر معماری داخلی می تواند به عنوان بخشی از سبک زندگی ایرانی مورد توجه شهروندان به شکل گسترده قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره با حمایت تشکل‌های غیردولتی برگزار می‌شود گفت: این جشنواره اولین جشنواره تخصصی در حوزه معماری و دکوراسیون است که بدون حضور ارگان‌های دولتی برگزار می‌شود و انجمن معماری پایدار دربخش داوری و برخی بخش های دیگر جشنواره خانه رؤیایی من را همراهی می‌کند.

محب علی افزود : در این جشنواره از بیش از 750 طرح داخلی دعوت شده است تا در بخش‌های مختلف حضور داشته باشند همچنین طراحانی که در قالب شرکت‌ها فعالیت نمی‌کنند به صورت انفرادی در این جشنواره حضور دارند.

وی اظهار داشت: این جشنواره شامل 50 غرفه است و غرفه‌های جداگانه‌ای برای برخی طراحان در نظر گرفته شده تا آخرین دستاوردهای خود را به نمایش گذارند.

محب علی افزود: در پایان این جشنواره از خبرنگار و رسانه فعال در حوزه سبک زندگی اسلامی-ایرانی تقدیر می‌شود.

محمدحسین رحمانی رئیس انجمن معماری پایدار گفت:  آثار و یا محصولات ارائه شده دراین جشنواره براساس سطح کیفی و خدمات ارائه شده،چیدمان و خلاقیت داوری خواهند شد و باید توجه کنیم که دکوراسیون به معنای تجمل گرایی نیست و هر قشری می‌تواند براساس داشته‌های خود به این موضوع توجه کند.

وی با تأکید بر اینکه معماری اصیل ایرانی باید به روز شود گفت: مدنظر قراردادن محیط زیست، مصرف انرژی و میراث فرهنگی از جمله مواردی است که در معماری پایدار باید به آن توجه شود.

رحمانی افزود: بومی سازی سبک زندگی ایرانی اسلامی با به روز کردن معماری ایرانی امکان پذیراست، البته شاید به نظر دشوار برسد، اما با تلاش میسر است.

نخستین جشنواره خانه رویایی من 20 تا 24 شهریور در طبقات اول و دوم برج میلاد تهران برگزار می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها