امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۹:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45548
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 101
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اطلاعات جدیدی از گروه تروریستی موسوم به «بلونه» توسط شبکه المنار منتشر شده که طی ...

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اطلاعات جدیدی از گروه تروریستی موسوم به «بلونه» توسط شبکه المنار منتشر شده که طی آن از ارتباطات پنهان این شبکه تروریستی با برخی گروه‌های سیاسی پرده برمی دارد.

شبکه المنار با اشاره به اینکه شبکه تروریستی بلونه در ارتباط با ارتش آزاد بوده، تصریح کرد که این شبکه 7 عضو دارد که 5 نفر از آنها سوری و دو تن دیگر لبنانی هستند.

اعضای این گروه قصد داشته‌اند که اولًا مناطقی از پایتخت لبنان از جمله محله ضاحیه را با موشک هدف قرار دهند و همچنین روند قاچاق سلاح به سوریه، برای کمک به مخالفان مسلح را تسریع کنند.

این تروریست‌ها موشک‌های خود را از شهر طرابلس به شهر «میروبا» در مرکز لبنان منتقل کرده‌اند تا از آنجا بیروت را هدف قرار دهند.

همچنین یکی از اعضای گروه اعتراف کرده که مغز متفکر این گروه در سوریه حضور داشت و با نام «مسرابی»‌ شناخته می‌شد.

از سوی دیگر عمید حمود از چهره‌های نظامی در حزب المستقبل کمک های لجستیکی به ارزش 2 هزار لیره در اختیار این گروه تروریستی قرار داده است و وی از عملیات شلیک موشک‌ها از داخل خاک لبنان اطلاع داشته است.

بنابراین گزارش، تروریست‌های دستگیر شده اعتراف کرده‌اند که 30 موشک 3 هزار دلاری را که در مجموع 90 هزار دلار شده از یک دلال سلاح در طرابلس با نام «ابو شادی» خریده‌اند.

ابو شادی همان فردی است که ارتش لبنان یک سال قبل وی را در طرابلس به اتهام قاچاق سلاح به سوریه دستگیر کرد ولی با تلاش برخی کشورهای منطقه و فشار گروه‌های سیاسی نزدیک به 14 مارس آزاد شد.

ابو شادی از سلفی‌های طرابلس است که نقش مهمی در درگیری‌های طایفه‌ای در این منطقه بین دو محله باب التبانه و جبل محسن دارد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها