امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۲۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4555
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۵۵
تعداد بازدید: 127
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «اصغرصابری» رایزن فرهنگی کشورمان در قزاقستان با بیان اینکه مرکز ایران‌شناسی ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «اصغرصابری» رایزن فرهنگی کشورمان در قزاقستان با بیان اینکه مرکز ایران‌شناسی دانشگاه فارابی موفق‌ترین اتاق ایران در بین سایر دانشگاه‌ها است از برگزاری همایش فارابی در خرداد ماه سال جاری خبر داد.

صابری با اشاره به اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، هنری، علمی و آموزشی، اتاق ایران‌شناسی دانشگاه فارابی را موفق‌ترین و پرتلاش‌ترین مرکز در بین اتاق‌های ایران‌شناسی سایر دانشگاه‌ها برشمرد.

وی افزود: روزهای 2 و 3 خرداد ماه همایش فارابی در ساختمان اصلی دانشگاه فارابی قزاقستان برگزار خواهد شد.

صابری اظهار امیدواری کرد که رایزنی فرهنگی بتواند با اعزام دانشجویان برای شرکت در دوره‌های دانش‌افزایی و اعزام استادان برای استفاده از فرصت مطالعاتی و اجرای برنامه‌های گسترده فرهنگی، هنری و آموزشی حمایت‌های لازم را به‌عمل آورد.

آلماتی قزاقستان از 11 تا 16 فروردین ماه سال جاری میزبان هفته بزرگداشت زبان فارسی در اتاق ایران و مرکز ایران‌شناسی دانشگاه فارابی بود.

در این مدت، دانشجویان با حضور اساتید و مسئولین دانشگاه، برنامه‌های علمی، فرهنگی و هنری متنوعی را اجرا کردند و فیلم کوتاه دانشجویان زبان فارسی با موضوع عواقب اعتیاد و ناهنجاری‌های اجتماعی جوانان نیز در این مراسم به نمایش گذاشته شد که مورد استقبال حاضران قرار گرفت.

نمایش نقاشی با موضوعات مختلف اخلاقی و اجتماعی، قرائت شعر، دکلمه و داستان و نمایش کلیپ‌های ادبی برگرفته از زبان فارسی، فرهنگ و هنر ایرانی نیز از جمله برنامه‌های دانشجویان در این مراسم بود.

در همین حال، معاون دانشکده شرق‌شناسی قزاقستان از همکاری‌های مشترک رایزنی فرهنگی کشورمان و دانشگاه فارابی ابراز خرسندی کرد و خواستار تداوم این همکاری‌ها شد.

دانشجویان قزاق نیز با ابراز قدردانی از حمایت‌های رایزنی فرهنگی کشورمان خواستار ادامه این حمایت‌ها شدند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها