امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۰۰:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45568
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۱
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الاانبیاء(ص) امروز دوشنبه در جمع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الاانبیاء(ص) امروز دوشنبه در جمع دانشجویان دوره هشتم حرفه‌ای و دوره بیست و چهارم عادی دانشگاه دافوس ارتش که به مناسبت گرامیداشت روز پدافند هوایی برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) و گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: در برخی از اماکن انسان احساس کوچکی می‌کند و قرارگرفتن در محضر اساتید و معلمین و حضور در این دانشگاه که محل تربیت افسران شایسته و ولایت‌مدار است، از مصادیق این امر است.

اسماعیلی در ادامه با اشاره به بحث تفکیک پدافند هوایی از نیرو هوایی اظهار داشت: پدافند هوایی امروز برادر سایر نیروهاست و جدا از پیکره نیروهای مسلح و ارتش نیست و ما اگر قرارگاه را به یک نیرو مختص بدانیم مطمعنا ضربه خواهیم خورد.

وی افزود: پدافند هوایی از گذشته تا کنون چهار مقطع را پشت سر گذاشته است، مقطع اول قبل از انقلاب بوده که تنها ماموریت دفاع از پایگاه های نیروی هوایی را بر عهده داشته است و مقطع دوم بعد از انقلاب و در خلال جنگ تحمیلی که زمان بحران بوده و اگر تاکتیکی به اجرا گذاشته می‌شد و پیروزی به دست می‌آمد حاصل یک کار فرا فکری بود. مقطع بعدی، بعد از جنگ تحمیلی تا زمان قبل از تفکیک بود که دیدگاه در آن زمان حفظ وضع موجود و آماده نگاه داشتن سامانه‌های راداری و موشکی و آموزش نیروی انسانی بود که برای زمانی مناسب است که حتی تهدید لفظی و سیاسی هم از سوی دشمنان وجود نداشته باشد.

اسماعیلی با اشاره به مقطع چهارم تحول پدافند تصریح کرد: وقتی شرایط مهمتر و پیچیده‌تر شد دیدگاه بر این شد که نیروی هوایی الهی و پدافند هوایی به عنوان خط مقدم دفاع از کشور به صورت تخصصی ماموریت خود را به انجام رسانند که فرماندهی معظم کل قوا در سال 1387 تفکیک پدافند از آفند را طراحی و دستور آن را صادر کردند و امیر فرماندهی محترم ارتش جمهوری اسلامی شجاعانه این دستور را اجرایی کردند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی در پایان تاکید کرد: برای پدافند هیچ زمان استراحتی وجود ندارد و تفاوت کار پدافند با زمان جنگ فقط شلیک نکردن است و چه بسا در حال حاضر هم اتفاقاتی در شبانه روز رخ می‌دهد که اگر مراقب آن نباشیم ممکن است پیامدهای مخاطره آمیزی داشته باشد.

در ادامه این مراسم امیر ولیوند فرمانده دانشگاه دافوس گفت: اهمیت پدافند هوایی بر هیچکس پوشیده نیست و من به عنوان کسی که دوره‌های پدافندی را گذرانده‌ام می‌دانم که این کار بسیار سخت، پر استرس و طاقت فرسا است و این قرارگاه حتی در زمان صلح هم باید همانند جنگ به صورت شبانه روزی آماده حراست از کشور باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار