امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45569
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۱
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، منوچهر متکی وزیر اسبق امور خارجه کشورمان در دیدار با سفیر سوریه در تهران ضمن ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، منوچهر متکی وزیر اسبق امور خارجه کشورمان در دیدار با سفیر سوریه در تهران ضمن رایزنی و تبادل‌نظر درباره آخرین تحولات منطقه اظهار داشت: بنده به عنوان یک شهروند ایرانی حمایت خود را از ملت و دولت سوریه ابراز می‌کنم و معتقدم که دوستان دوران سختی‌ها بهترین دوستان دوران راحتی‌ هستند.

متکی با بیان اینکه بنده زمانی که در مجلس اول نماینده بودم به خاطر دارم که در زمان جنگ ایران، سوریه چطور در کنار ملت و دولت ایران قرار داشت افزود: در نیم‌قرن گذشته سوریه با وجود اینکه در کنار منبع تنش‌زای منطقه یعنی رژیم صهیونیستی زیست کرده است اما توانسته استقلال و سیاست‌‌های اصولی خود را حفظ کند.

وزیر اسبق امور خارجه کشورمان ادامه داد: سوریه در حوزه عربی تنها کشور منطقه است که در کنار مواضع برحق جمهوری اسلامی ایستاده و آنچه که امروز در سوریه می‌گذرد تنها یک اقدام علیه ملت و دولت سوریه نیست بلکه یک هجمه علیه مقاومت اصولی در منطقه است.

وی تصریح کرد: ما از حضرت امام فرا گرفته‌ایم که تنها در سایه مقاومت می‌توان هویت و استقلال خود را حفظ کرد و امروز هم حمایت از سوریه به معنای حمایت از مقاومت است.

متکی با بیان اینکه سر و صداهای دشمن بیش از آنکه نمایش قدرت باشد گویای ترس آنهاست اظهار داشت: بنابراین دشمن ممکن است به هر اقدامی دست بزند و ما باید همواره هوشیار و آماده باشیم.

وزیر اسبق امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه حضرت امام می‌فرمود مشکل دشمنان ما این است که آنها همچون گاوی هستند که شاخ دارند و عقل ندارند افزود: امروز در سطح جهان با به راه انداختن جنگ در سوریه مخالفت شده است و این موضوع روز به روز از اصالت بیشتری برخوردار می‌شود و ما فکر می‌کنیم که شخصیت‌های بزرگی در دنیا مخالف این جنگ هستند.

به گزارش فارس سفیر سوریه نیز ضمن تشکر فراوان از وزیر اسبق امور خارجه کشورمان گفت: جایگاه ایران در سوریه ثبت‌شده است و ایران و سوریه در یک سنگر هستند و بنابراین ما حمایت‌های معنوی و انسانی جمهوری اسلامی را برای خود یک سرمایه می‌دانیم و از ملت و دولت ایران قدردانی می‌کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها