امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۱:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4557
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۵۵
تعداد بازدید: 127
کامیار علی نقی مدیر مسئول نشر کتاب آبان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: این انتشارات ...

کامیار علی نقی مدیر مسئول نشر کتاب آبان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: این انتشارات حدود 15 سال است که در حوزه هنر فعالیت می‌کند و آثار زیادی در حوزه‌های انیمیشن، گرافیک، معماری، تجسمی، سینما، تئاتر و ... منتشر کرده است.

وی با بیان اینکه 250 عنوان کتاب در این دوره از نمایشگاه کتاب به علاقه‌مندان عرضه می‌کنند، تصریح کرد: از این تعداد 40 عنوان جدید هستند. جلد سوم کتاب اردیبهشت، روی جلدهای ممیز، نقش آرایه‌ها و ... از کتاب‌های جدیدی هستند که در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرند.

این ناشر با اشاره به گرانی کاغذ گفت: هنر رو به رشد است و قیمت کتاب‌ها هم به دلیل گران شدن کاغذ رو به رشد است اما منابع مالی مردم افزایش نیافته است و این باعث شده تا توان خرید مردم در این عرصه کمتر شود. از سویی کتاب‌های هنری عموما به صورت رنگی و گلاسه منتشر می‌شوند و قیمت‌های بالایی دارند.

وی ادامه داد: قیمت کتاب‌ها نسبت به سال گذشته 2.5 برابر شده است و در حال حاضر خرید کتاب کاهش یافته است. در سال گذشته مردم با 200 هزار تومان می‌توانشتند بیش از 10 جلد کتاب خریداری کنند اما در حال حاضر این مسئله امکان‌پذیر نیست.

علی‌نقی درباره قرارداد کتاب با نویسندگان و نحوه انتخاب آثار برای چاپ گفت: رزومه و کتاب‌های منتشر کرده افراد از اهمیت زیادی برخوردار است و نام نویسنده اهمیت زیادی دارد. شورایی هم آثار را برای چاپ بررسی می‌کند ولی در مورد افراد صاحب نام این اتفاق بسیار سریع‌تر می‌افتد.
 
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار