امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45588
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 93
«توفیق الشهیبی»، سخنگوی «ائتلاف نیروهای ملی» لیبی در سخنانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در طرابلس تاکید کرد، آنچه در لیبی رخ می‌دهد، بسیار خطرناک ...

«توفیق الشهیبی»، سخنگوی «ائتلاف نیروهای ملی» لیبی در سخنانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در طرابلس تاکید کرد، آنچه در لیبی رخ می‌دهد، بسیار خطرناک است.

وی ادامه خشونت‌ها، ویرانی‌ها و ترورها را تهدید کننده سرنوشت انقلاب 17 فوریه لیبی دانست و تاکید کرد که همگان باید به اهداف انقلاب توجه کنند و برای تحقق سریع آنها بکوشند.

وی افزود: لازم است که قانون اساسی جدید کشور هرچه سریع‌تر تدوین شود، چرا که قانون اساسی به زندگی سیاسی نظم می‌بخشد و تمام کسانی که تلاش می‌کنند امنیت و استقرار کشور به خطر بیاندازند، را ناامید می‌کند.

الشهیبی در ادامه سخنانش گفت: یکی از دلایلی که موجب شد ائتلاف یکم اوت گذشته از پارلمان و دولت جدا شود، نبود راهی برای تحقق اهداف انقلاب به خصوص در سایه نبود قانون اساسی بود که اصول اولیه و پایه‌های هرگونه فعالیت سیاسی بر اساس آن نهاده می‌شود.

این درحالی است که در ادامه خشونت‌ها و ترورها در لیبی، سرهنگ «یوسف علی»، دادستان نظامی منطقه «الشرقیه» لیبی، به همراه برادرش با کار گذاشته شدن بمبی توسط افراد ناشناس در خودرو‌ش ترور شد.

انگشت‌های اتهام در این حادثه به سوی بازماندگان رژیم سرهنگ قذافی، دیکتاتور سابق لیبی نشانه رفت، چراکه سرهنگ یوسف علی مسئول بسیاری از پرونده‌هایی بود که دولتمردان سابق قذافی در آن دست داشته و متهم به آن بودند.

کارشناسان لیبیایی تاکید می‌کنند، این ترور به معنای زنگ خطر و هشدار برای تمام کسانی است که مسئولیت رسیدگی به چنین پرونده‌هایی را برعهده دارند.

در میان این وضعیت امنیتی آشفته، تعدادی از کارمندان بخش‌های دولتی همچون بانک‌ها و صرافی‌های در لیبی نیز دست به تحصن زده و تعداد زیادی از شرکت‌های لیبیایی به دلیل اوضاع بد امنیتی کار خود را به حالت تعلیق درآورده‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار