امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۶:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45590
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «رویترز»، «احمد شفیق» نخست وزیر دوران مبارک و نامزد سابق ریاست جمهوری در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «رویترز»، «احمد شفیق» نخست وزیر دوران مبارک و نامزد سابق ریاست جمهوری در مصر تأکید کرد که او از نامزد شدن «عبدالفتاح السیسی» فرمانده نیروهای مسلح و وزیر دفاع مصر در انتخابات ریاست جمهوری حمایت خواهد کرد.

در حالی که این احتمال وجود دارد که مردی که اقدام به برکناری مرسی کرده ‌است به عنوان رئیس جمهور مصر در انتخاباتی که سال آینده برگزار خواهد نامزد شود، آخرین نخست وزیر مبارک گفته که اگر السیسی نامزد انتخابات شود او از کاندید شدن منصرف خواهد شد.

وی که در انتخابات ریاست جمهوری پیشین مصر در برابر «محمد مرسی» متحمل شکست شده بود گفت اگر السیسی کاندید شود من جزو اولین کسانی خواهم بود که از وی حمایت می‌کنند.

کارشناسان سیاسی مصر معتقدند که حتی اگر السیسی در انتخابات نامزد نشود اما ارتش همچنان در مرکز قدرت باقی خواهد ماند و احتمالا رئیس دولت آینده را انتخاب کند و با توجه به اینکه السیسی در دوران مبارک رئیس سازمان اطلاعات نظامی ارتش مصر بوده ، افسران و فرماندهان که بازنشسته شده‌اند و یا همچنان مشغول به خدمت هستند در انتخابات شرکت خواهند کرد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها